Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalleli baz istasyonu kurulan apartmanı bastı

Antalya'nın Demre ilçesinde bir apartmanın çatısına su deposu görünümünde baz istasyonu kurulmasına mahalleliler tepki gösterince, çalışmalar durduruldu.

Antalya'nın Demre İlçesi Karabucak Mahallesi Çevreyolu üzerinde bulunan 5 katlı bir apartmanın çatısına, bir GSM şirketine ait baz istasyonu yerleştirildi. Durumu fark eden Karabucak Mahallesi Muhtarı Cengiz İkiz, mahallede yaşayan vatandaşlarla birlikte baz istasyonunun kurulmasına tepki gösterdi.
ÇALIŞMA DURDURULDU
Topluca binaya giden mahalle sakinleri, istasyonun kurulumunu gerçekleştiren şirket yetkililerine tepki gösterdi ve kurulumun durdurulmasını istedi. Şirket görevlileri ise aldıkları tepki karşısında çalışmayı durdurdu.
BELEDİYE YETKİLİLERİ: "BİZİM HABERİMİZ YOK"
Olayın büyümesiyle birlikte bölgeye gelen belediye yetkilileri ile baz istasyonu kurulumunu gerçekleştiren firma yetkilileri arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Firma yetkilileri, GSM şirketinin ve kendilerinin tüm izinlere sahip olduğunu öne sürerken, belediye yetkilileri ise kendileri başta olmak üzere, Telekom ve emniyetin konudan haberdar olmadığını söyledi. Bazı vatandaşlar da binanın kaçak yapı olduğunu öne sürerek, "Kaçak yapıya nasıl resmi izin veriliyor' diyerek tepki gösterdi.
Su deposuna benzer şekliyle dikkat çeken baz istasyonu hakkında firma yetkilileriyle tartışan Muhtarı Cengiz İkiz, "Sabah yalan atıyorsunuz, bize gelip su deposu yapacağınızı söylüyorsunuz. Yakalarında iletişim yazıyor. Ben salak mıyım, yalan mı söylüyorum" diyerek tepki gösterdi.
"BU TEPKİMİZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN"
Baz istasyonunun yapıldığı evin tapusu bulunmadığını ve kaçak yapı olduğunu iddia eden mahalle sakinlerinden Bayram Palaz, "Buranın belirli bir tapusu yok. Bir kişi olarak anlaşma yapmışlar. Biz bundan rahatsızız, kurdurmak istemiyoruz. Buraya toplandık, itirazımızı yapıyoruz. Burada 10 metre ileride yaşayan 2 tane böbreğini kaybetmiş arkadaşımız var, kalp hastası var. Herkes bundan rahatsız yani, biz bunun sökülmesini istiyoruz" diyerek tepkisini gösterirken, başka bir mahalle sakini de "Bu tepkimiz çocuklar için. Yarın yıldırım düşer, radyasyonu var. Kesinlikle bundan vazgeçmeyeceğiz. Böyle haksızlık istemiyoruz. Kimsenin halkın sağlığıyla oynamaya hakkı yok" diye konuştu.
Baz istasyonunun kurulduğu binanın sahibinin ise olay yerinde olmadığı gözlendi. Yoğun tepkiler üzerine şirket yetkilileri istasyon çalışmasını durdurarak, olay yerinden ayrıldılar.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleli baz istasyonu kurulan apartmanı bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN