Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maltepe'de terör protestosu

İstanbul Maltepe’de bulunan Kara Kuvvetleri Dikim Evi Komutanlığı önünde toplanan kalabalık grup, Dağlıca ve Iğdır’daki terör saldırılarında şehit düşen asker ve polisler için D-100 karayolunu bir süre trafiğe kapatarak eylem yaptı. Eyleme sürücüler de korna çalarak destek verdi.

Türkiye Harb Sanayi ve Yardımcı İşkolları İşçileri Sendikası (Türk Harb-İş) üyesi yaklaşık bin kişi, Maltepe'de bulunan Kara Kuvvetleri Dikim Evi Komutanlığı önünde bir araya geldi. Grup Dağlıca ve Iğdır'daki terör saldırılarında şehit düşen asker ve polisler için eylem yaptı. D-100 karayolunu bir süre trafiğe kapatan ve sloganlar eşliğinde dev bir Türk bayrağı açan gruba, askeri dikim evi çalışanları da destek verdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan yürüyüş öncesi bir konuşma yapan Türk Harb-iş Sendikası Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Emin Gödek, "Dağlarca'daki hain PKK saldırısında 16 askerimiz şehit olurken, pek çok vatan evladı da yaralanmıştır. Ülkemizi bir kez daha terörün çirkin yüzü ile karşı karşıya bırakmışlardır. Bir acı haber de Iğdır'dan geldi. 13 polisimiz şehit olmuş. PKK 13 vatan evladına daha mermi sıkmıştır. Buradan o kalleşleri lanetliyorum. Ama hain terör örgütü bilmelidir ki bu saldırılar ile amaçladığı hiç emele ulaşamayacaktır. Biz buradan şehit olan vatan evlatlarına Allah'tan rahmet ailelerine ise sabırlar diliyoruz" dedi.
Konuşmanın ardından yaklaşık bin kişilik grup D-100 karayoluna çıkarak bir süre yolu trafiğe kapattı. Yoldan geçen sürücüler de korna çalarak eyleme destek verdi. Yürüyüşün ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Maltepe'de terör protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN