Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mendil satarken darp edilen Suriyeli çocuk tatilde

İzmir’de mendil satarken esnaflar tarafından darp edildiği ileri sürülen Suriyeli Ahmed, Balçova Termal Otel’in daveti ile tatil yaptı. Ailesi ile unutulmaz bir tatil geçiren küçük Ahmed, Suriye’de bulunduğu dönemdeki iç savaşın etkilerini ve sokakta mendil sattığı günleri üç günlük de olsa uzaklaştı.

İzmir'de Basmane Meydanı'nda mendil satmaya çalışırken, iddiaya göre esnaf tarafından darp edilen Suriyeli 12 yaşındaki Ahmed Hamdo'nun burnu kanamış ve yerde darp edilirken fotoğrafı hafızalara kazınmıştı. Tüm Türkiye bu kötü olayı kınarken küçük Ahmed ve ailesi yaşanan bu travmadan sonra kısa zamanlı da olsa unutturacak bir tatile çıktı. Balçova Termal Otel, Genel Müdür faaliyeti sosyal proje kapsamında Suriyeli aileyi, 3 günlük misafiri olarak kabul etti. Suriyeli Ahmed, babası Abdo, annesi Gossun, kardeşleri Ayşe, Nevje, Sura ve Muhammed dün başladıkları tatil ile Pazar gününe kadar bu zaman kadar yapmadıkları tatili gönüllerince yapıyorlar.
BU TATİLLE SAVAŞIN İZİNİ SİLDİK
Zor şartlar altında Türkiye'ye geldiklerini, eşi ve oğlunun mendil satarak geçimlerini sağladığını söyleyen Ahmed'in annesi Gossun Abin, ''Başımıza gelen olaydan sonra hayatımız değişti. Bizlere sahip çıktılar. Balçova Termal Otel'in bizi davet etmesine çok sevindik. İnşallah bundan sonra daha iyi olacak.Bizim istediğimiz doğru düzgün bir hayat yaşamak. Çocuklarımızı okutmak istiyoruz. Ama şartlarımız el vermiyor. Şu anda kaldığımız ev çok kötü. Hayatımızın ilk tatili bu. Daha önce hiç böyle bir yerde kalmadık. Çocuklarım için çok mutluyum. Savaşın izlerini kısa sürede olsa şimdi sildik'' dedi. Baba Abdo Hamdo ise "Dayak olayından sora herkes bizi tanıdı yardımcı olmaya çalışıyor. Sağolsunlar erzak yarımında bulunan çok oldu. Bize yardımcı olmaya çalışanlardan Allah razı olsun'' dedi.
AHMED VE KARDEŞLERİ YAŞITLARI GİBİ OYUNUN KEYFİNİ ÇIKARDI
Hayatında ilk defa tatil yapan küçük Ahmed, ''Bizi buraya çağıran Balçova Termal Otel'e çok teşekkürler. Görmediğim şeyleri burada gördüm. Annem, babam ve kardeşlerimle güzel vakit geçiriyoruz'' dedi. Daha 4 gün önceye kadar sokak sokak dolaşıp mendil satarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Ahmed, Balçova Termal Otel'in daveti ile kardeşleri ile yaşıtı çocuklar gibi kısa sürede olsa oyun oynamanın, yüzmenin keyfini çıkarmaya başladı. Suriyeli ailenin yüzü, Suriye'de başlayan iç savaştan sonra yıllar sonra ilk defa güldü.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Mendil satarken darp edilen Suriyeli çocuk tatilde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN