Metrobüs hattında asfalt yenileme çalışmaları devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seyir konforunun artırılması ve daha rahat sürüş sağlanması için metrobüs hattı asfaltını yenileme çalışmalarına başladı. Birinci etap çalışmaları Zincirlikuyu-Cevizlibağ hattında 23.00-05.00 saatleri arasında trafiği aksatmadan devam ediyor.

Metrobüs hattının asfaltının yenilenmesi çalışmaları aralıksız devam ediyor. Günlük yolcu taşıma kapasitesi 750 binin üzerinde olan metrobüs hattının daha konforlu olmasına yönelik yapılan asfalt yenileme çalışmaları 23.00-05.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Çalışmalar sırasında trafikte aksama olmuyor.
Çalışmaların daha hızlı ilerlemesi için ileri teknoloji ürünü katkılar kullanılıyor. Asfaltlamanın yapıldığı lokasyonda, E-5 kademeli olarak her iki yönde birer şerit daraltılarak ulaşım sağlanıyor.
4 etap halinde 90 gün sürecek çalışmalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı (YODB) ve İSFALT'ın 300 kişilik uzman ekibi tarafından yürütülüyor.
Birinci etap çalışmaları Zincirlikuyu-Cevizlibağ arasında devam ediyor. İkinci etapta Avcılar-Tüyap, üçüncü etapta Söğütlüçeşme-Boğaz Köprüsü ve son etapta ise Cevizlibağ-Avcılar arasında asfalt yenileme çalışmaları tamamlanacak.
NELER YAPILIYOR?
52 km hat uzunluğu, 44 istasyon. Metrobüs yolunun asfalt ve asfaltın altındaki beton 5-6 cm kazınacak. 6 cm binder (alt tabaka asfalt betonu), 6 cm modifiye (güçlendirilmiş) asfalt, en son aşama da ise 5 cm Taş Mastik Asfalt (aşınmayı önleyen) uygulanacak. İstasyonların 50 metre ilerisi ve 50 metre gerisinde hızlı priz alan özel katkılı C50 beton uygulaması yapılacak. Tekerlek izi oluşumları, çatlak-çukur oluşumları, beton derzlerinden gelen yansıma çatlakları, köprü derzlerinde oluşan bozulmalar, baca-ızgara problemleri gibi olumsuzluklar giderilecek. Çalışma yapılan noktalarda ışıklı ve dubalı yönlendirme yapılarak trafik güvenliği sağlanacak.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Metrobüs hattında asfalt yenileme çalışmaları devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN