Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik öğrencinin sorusu doktoru şaşkına uğrattı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına 21 ünite bağış yapıldı. Kan bağışının yapıldığı aracı ziyaret eden Fevzi paşa İlköğretim Okulu öğrencileri Kızılay doktoru Ahmet San’dan bilgi aldılar. İlkokul 1 ve 2.sınıf öğrencilerine Kan bağışı hakkında bilgi veren doktor daha sonrasında öğrencilerden "Soru sormak isteyen var mı?" dedi. Çocuklardan gelen soruları cevaplayan doktor Ahmet San 2.sınıf öğrencisi Ayşe T.’nin sorduğu şok soru karşısında cevaplamakta zorlan

Öğrencinin "Doktor amca şimdi biz kan bağışı yapıyoruz. Birde Kan bağı diye bir şey var biz kan bağışı yaptığımız kişi ile Kan bağı mı kurmuş oluyoruz. Hem şimdi aramızda kan bağı olmadan o kanlar verdiğimiz kişiye nasıl gidiyor? Şimdi o kişi ile biz kan bağı ile bağlanmış mı oluyoruz?" sorusuna ise doktor Ahmet San şu cevabı verdi.
"Doktorluk hayatımın en zor sorularından biri ile karşılaştım. Kan vermenin vücuda hiçbir zararı yoktur. Vücutta dolaşan kan 120 günde bir kendini yenilemektedir. Kanın vücut içerisinde üstlendiği birçok görevler vardır. Kan verildiği zaman bu görevlerden hiçbirini aksatmaz. Aksine kan verildiği zaman vücut daha dinç olmakta ve insanlar kendilerini daha aktif hissetmektedirler."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik öğrencinin sorusu doktoru şaşkına uğrattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN