Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik yüreklerin mektubu emniyet müdürünü ağlattı

Sivas'ta Lütfi Abay İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri Güneydoğu'da terörle mücadelede görev yapan asker ve polislere destek vermek için mektup kampanyası başlattı.

Güneydoğu'da son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle zor şartlarda görev yapan asker ve polislere motivasyon sağlamak için Lütfi Abay İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri mektup kampanyası başlattı. Başlatılan kampanyada öğrenciler Güneydoğuda terörle mücadele eden asker ve polislere 500 mektup yazdı. Öğrencilerinin başlattığı kampanya kapsamında bugün Lütfi Abay İlkokulu'nda tören düzenlendi. Törene İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy öğretmenler ve polisler katıldı.
"BAYRAĞI DALGALANDIRMAK KOLAY İŞ DEĞİL"
Yapılan bu etkinliğin kendilerini çok duygulandırdığını söyleyen İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, "Bildiğiniz üzere ülkemizin güneydoğusunda bir terörle mücadele devam etmekte. Sivas Emniyet Müdürlüğü'nden de yaklaşık 200 personelimiz orada görev yapmakta. Bu süreçte Sivas'a şehitlerimiz geldi. Ülkeyi ayakta tutmak, bayrağı dalgalandırmak kolay bir iş değil. Bu uğurda her zaman şehit verilmeye devam edecektir. Bugün küçük kardeşlerimizin kendi gönülleriyle yapmış oldukları etkinlik bizi çok duygulandırdı. Ben buradaki emanetleri, şu anda Silopi'de, Cizre'de ve Diyarbakır Sur'daki personellerimize göndereceğim" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise, "Bugün burada tarihi bir an yaşıyoruz. Duygu yüklü bir ortam yaşıyoruz. Burada çocuklarımız bir farkındalık oluşturmuşlar. Güneydoğu'da olağanüstü bir durum yaşamaktayız. Orada kahraman polislerimiz, askerlerimiz vatan müdafası için gece gündüz demeden ellerinden geldiği kadar özveriyle çalışıyorlar. Çocuklarımızda burada mektuplarıyla, toplamış oldukları iç çamaşırı ve havlu ile taraflarını belli etmek için güzel bir çalışma yapmışlar. Bu çalışmaya öncü olan öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, okulumuzu ve idaremizi tebrik ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından 3-C Sınıfı öğrencisi Gökçe Çamcı Güneydoğu'daki asker ve polislere göndermek için yazdığı mektubu okudu. Çamcı'nın mektubu okuduğu sırada İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan duygulu anlar yaşadı. Diğer yandan Siirt'te görev yapan Uzman Çavuş Ahmet Kantar'ın oğlu Erturan Kantar babasına ve polislere yazdığı mektubu okudu. Güneydoğu'da terörle mücadele eden asker ve polisler için toplanan havlu, iç çamaşırı ve öğrencilerin yazdığı mektuplar Diyarbakır ve Şırnak'a gönderilmek için Emniyet Müdürlüğü personeline teslim edildi.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik yüreklerin mektubu emniyet müdürünü ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN