Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muş halkından teröre tepki

Muş’ta, terör eylemlerine tepki gösterilerek şehitler için dualar okundu.

Başta Sur, Silopi, Cizre ve ülkenin değişik kentlerinde meydana gelen terör olaylarına Muş halkı tepki gösterdi. Garnizon Şehitliği'nde bir araya gelen ve çoğunluğu gençlerden oluştuğu grup, ilk olarak küreklerle şehitlikteki kar kütlelerini attı. Burada şehitlik alanı ay yıldızlı bayraklarla donatılırken, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi.
Okunan dualardan sonra katılımcılar adına basın açıklaması yapan Eşref Yekdeş, hainlerin asla amacına ulaşamayacağını söyledi. Ülke üzerine oynanan oyunlara halkın farkına vararak güçlü sinyaller verdiğini ifade eden Yekdeş, "Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar yakın zamanda uluslararası bir boyut kazanmıştır. Dost ve müttefik olduğunu düşündüğümüz ülkeler bugün alenen içimizdeki hainlerle ve ülkemiz üzerinde emelleri olan düşman devletlerle ittifak kurmuş, sinsi planlarını devreye sokmuşlardır. Diyarbakır'da, Silopi'de, Cizre'de çıkarılan karmaşalara bugün başka yerleşim birimlerimiz dahil edilmek istenmektedir. Bin yıllık köklü devlet geleneği olan halkımız bugün burada görüldüğü gibi bu oyunlara gelmeyeceğinin güçlü sinyallerini vermeye başlamıştır" dedi.
"DURUŞUMUZ CESARET VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR"
"Ülkemizin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına kast eden bütün uzantılara karşı duruşumuz cesaret ve kararlılıkla devam edecektir" diye kaydeden Yekdeş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hayatının baharında şehadet şerbetini içen gencecik asil şehitlerimizin olması, bizleri bu mücadelede daha da hırslandırmıştır. Bu vesile ile aziz ve kahraman şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Daha fazla şehit haberi duymamak, bebeklerin yetim kalmasını engellemek sadece kolluk kuvvetlerimizin silahlı mücadelesi ile sağlanamaz. Sivil halk olarak bu mücadelenin baş aktörlerinden biri olmamız gereği artık zaruriyet halini almıştır. Anayasal düzene aykırılık teşkil etmeden, hukuk kuralları içerisinde ülkemizin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına kast eden bütün uzantılara karşı duruşumuz cesaret ve kararlılıkla devam edecektir. Suriye halkının sığınacağı bir Türkiye'si vardı, ama bizlerin ruhunda başka bir ülkeye sığınma kültürü asla yoktur ve olmayacaktır. Vatan sevgisi imandandır, gerçeğinden hareketle bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz."
Tek amaçlarının ülke üzerinde oynan oyunlara ve hainlere tepki göstermek olduğunun altını çizen Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Alparslan Bingöl ise, "Vatanımıza haince saldıranları kınadığımızı, tüm Muş halkı olarak yapılan bu hareketin yanlış olduğunu diyoruz. Şehitlerimizi anmak için Muş halkı olarak burada toplanmış bulunuyoruz. Amacımız şehitlerimizi anmak, Allah devletimize zeval vermesin" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş halkından teröre tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN