MÜSİAD Şube Başkanı Çelenk ''Gün itidal, sağduyu ve aklıselim olma günüdür”

16.09.2015 | 12:00

MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, MÜSİAD tarafından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde (ŞKM) düzenlenen programda konuşarak son günlerde yaşanan terör olaylarını değerlendirdi.

İç ve dış güçlerin Türkiye'nin güçlü bir devlet olmasının önüne geçmeye çalıştığını belirten Çelenk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya düzenini yürüten güçlerinin adaletsizliğini yüzlerine karşı söyleyebilen tek lider olduğu için itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını dile getirdi. Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 yılı hedeflerinin önüne geçilmek için terörün devreye sokulduğunu söyleyen Çelenk, her şeyin farkında olduklarını belirtti.
Çelenk konuşmasında, "Hepimizin malumu olduğu gibi kritik bir süreçten geçmekteyiz. Toplumun her kesimi ayrı imtihanlar veriyor. Geçmişte bu ve benzeri durumları defalarca yaşadık. Bize düşen bu yaşananlardan ders alıp geleceğimize yön vermektir. Artık eski Türkiye geride kaldı derken, geleceğe ümitle bakarken 2023, 2053, 2071 hedeflerini koyabilen bir irade fırsatı bulup yeni Türkiye hedefine doğru koşarken büyük yatırımlar, dev projeler peşi peşine gelirken bir anda kendimizi hiç istemediğimiz bir tablonun içinde bulduk. Terör yeniden devreye sokulurken kan ve gözyaşı yeniden akmaya başladı. Burada millet olarak bize düşen olaylardan çok arka planına bakmamız gerekmektedir. Gelişip büyümemizi, bölgede güç olup, yönetimde söz sahibi olmamızı hazmedemeyen emperyalist şer odakları devreye girerek, ellerindeki her türlü imkanı kullanarak dün Çanakkale'de olduğu gibi bu gün de bir araya gelerek kirli tezgahlarını devreye soktular. Bölgemizi dizayn edip yeniden istedikleri gibi şekiller vermeye çalışıyorlar. Bunu yaparken de bazı partiler, televizyon ve gazeteler, STK'lar, yazar ve aydın geçinenler ucuz çıkarları uğruna süreci suistimal ederek bunların değirmenine su taşımakta, amaçlarına açıkça hizmet etmektedirler. Bu beyhude çabaları tarihe not düşülecek ve unutulmayacak niteliktedir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bu saldırıların amacına ulaşmaması için en büyük silahımız hiçbir ayrım yapmaksızın kardeşçe birbirimize sarılıp dayanışma içerisinde olmamızdır. Gün itidal, gün sağduyu ve aklıselim olma günüdür" dedi.
"CUMHURBAŞKANIMIZI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı içeride ve dışarıda bir itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldığını belirten Çelenk, "Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı içeride ve dışarıda insafsızca karalama, iftira, itibarsızlaştırma kampanyaları yürütülmektedir. Cumhuriyet tarihimizin en parlak 13 yılının mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan bu saldırıların altında yatan dünya düzenini yürüten güçlerin hatalarını, adaletsizliklerini yüzlerine karşı söyleyebilen tek lider olmasıdır" şeklinde konuştu.
Çelenk'in konuşmasının ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, MÜSİAD üyelerine 'Başarmak için, gelişmek için mazeret yok' ve 'hayatı ve insanı okumak' konulu eğitim verdi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN