Nasreddin Hoca göle balık mayaladı

Konya'nın Akşehir ilçesinde bu yıl 56’ncısı düzenlenen, “Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri” kapsamında temsili Nasreddin Hoca, adını taşıyan müzeye gidilerek etkinliklere davet edildi.

Etkinlikler kapsamında Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi'ne gelen protokol üyeleri, temsili Nasreddin Hoca Hasan Kaçan'ı etkinliklere davet etti. Davet töreni öncesi Ekvator ve Macaristan halk dansları ekiplerinin değişik kıyafetleri ile yaptıkları gösteriler büyük ilgi topladı. Çömezleriyle müzeden çıkan temsili Nasreddin Hoca Hasan Kaçan, kapının önünde kendisini bekleyen eşeğine ters binerek maya çalmak üzere Akşehir Gölü'ne hareket etti. Nasreddin Hoca eşeğe binerken, "dizel mi benzinli mi" diye sorması güldürdü.
'Tutsun' diyerek maya çaldı
Akşehir Gölü kenarındaki mayanın çalınacağı alana gelen temsili Nasreddin Hoca Hasan Kaçan ve protokol birlikte Ahşehir Gölü'ne yoğurt ve balık yavrusu mayaladı. Allah'tan insanlığa huzur, afiyet ve bereket niyaz ettiğini söyleyen Nasreddin Hoca, "Göle mayamız tutar inşallah. Tabi bu sene ne mayalayacağımıza da bağlı biraz sürpriz bir mayamız da var. Bu sene göle balık mayalayacağız. Göle balık mayalanır mı demeyin başka nerede mayalanacak" dedi. Nasreddin Hoca, her şeyden önce burada temsilen kardeşliği birliği ve beraberliği mayalıyoruz diyerek, bu sene hem yoğurt hem balık mayalanmasından sonra seneye yoğurtlu balık yiyeceklerini söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Nasreddin Hoca göle balık mayaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN