Nişanlı çifte hırsız şoku

28.09.2015 | 11:51

Adana'da nişan öncesi fotoğraf çektiren çiftin otomobilin camını kıran hırsızlar, içinde nişan yüzüğünün de bulunduğu çantayı çalıp kayıplara karıştı.

Olay Çukurova ilçesine bağlı Karslılar Mahallesi'nde meydana geldi. Musa Özcan ile Şule Aslan çifti birbirini severek evlenmeye karar verdi. Çift evliliğe ilk adım olan nişan töreni için 27 Eylül 2015 günü akşamına gün aldı. Çift aynı gün otomobili süsleyerek nişan kıyafetlerini giyip bu anı ölümsüzleştirmek için Çoban Dede'ye giderek fotoğraf çektirmek istedi. Çift, çantalarını içinde bıraktıkları otomobili yol kenarına park ederek kamera karşısına geçti. Çift fotoğraf çektirirken 10 dakika sonra otomobilin yanında bulunan vatandaşlardan biri araçlarından hırsızlık olduğunu söyledi. Çift hemen otomobilin yanına geldiğinde arka camın kırık olduğunu, içinde nişan yüzüğü, altın kolye ve 700 lira para olan çantanın olmadığını fark etti.
Musa Özcan derhal polisi aradı, Şule Aslan ise en mutlu gününde bu olay karşısında şoka girdi. Kısa sürede polis olay yerine gelerek motosikletli olduğu öğrenilen iki kişiyi arama çalışması başlattı.
Musa Özcan, 'konuşacak durumda' değilim diyerek çok kötü olduğunu söyledi. Şule Aslan ise akrabalarından gelen geçmiş olsun telefonlarına cevap verdi. Çift polise ifade verdikten sonra olay yerinden ayrıldı. Çiftin, yüzükleri çalındığı için nişan törenini ertelemek zorunda kaldığı öğrenildi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN