Noel Baba'ya Kelime-i Şehadet getirttiler

Alperen Ocakları üyesi bir grup, Eyüp Sultan Camii önünde toplanarak yılbaşı kutlamalarına tepki gösterdi. Basın açıklaması yapan grup, temsili Noel Baba'ya Kelime-i Şehadet getirttiler.

Yılbaşı kutlamalarına tepki gösteren Eyüp ilçesi Alperen Ocakları üyesi bir grup, Eyüp Sultan Camii önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Burada 'En güzel hediye Müslümanlıktır'' pankartı açan grup bir süre slogan attı.
Ardından grup adına basın açıklaması yapan Eyüp ilçesi Alperen Ocakları Başkanı Eba Kaya, "Halkının yüzde 98'i Müslüman olduğu ülkemizde Ulu'l Azm bir peygamberin doğum günü oluğuna inanılan gecenin, ibadet ve zikir ile kutlanması gerekirken alkol, zina ve eğlenceyle kutlanması bir Müslüman olarak kabul edemiyoruz. Noel ve yılbaşı kutlamalarının birbirinden ayrı olduğunu söyleyen zihniyet yılbaşı gecesini her nedense Noel baba kostümleriyle kutlamaktadır. Bu bir kültür yozlaşmasıdır. Kendi kültürlerini bilmeyen milletler başka milletlerin kültürü ile yozlaşırlar'' dedi.

METİN UCA'YA 'MİZAH' TEPKİSİ
Ünlü sunucu ve yazar Metin Uca'nın kendilerine ait bir pankart üzerinden "mizah anlayışlarının olmadığı" şeklinde eleştirdiğine tepki gösteren Eyüp ilçesi Alperen Ocakları, temsili Noel baba üzerinden yine mizah ile cevap verdiler. Temsili Noel baba, yaptığı açıklamada Alperen Ocaklarının kendisine doğru yolu gösterdiğini ve Kelime-İ Şehadet getirerek Müslüman olduğunu söyledi.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Noel Baba'ya Kelime-i Şehadet getirttiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN