O çocukların babası konuştu

Bodrum’da Suriyeli kaçak mültecilerin bindiği tekne ve botun batması sonrası ölen iki küçük çocuğun babası, cenazeleri almak için Muğla Adli Tıp Kurumu’na geldi. Baba Abdullah Kurdi, Kanada kız kardeşi bulunduğunu, Kanada hükümetinden teklif aldığını, fakat bu saatten sonra gitmeyeceğini ve cenazeleri Kobani’de defnedeceğini açıkladı.

Teknenin batması sonucu 12 kişi ile birlikte Abdullah Kurdi'nin eşi Zahin Kurdi (27) ve çocukları Aylan Kurdi (2), Galip Kurdi (3) ölmüştü. Ölen çocukların cesetleri kıyıya vurmasının ardından dünya gündemine oturmuştu.

BABA KURDİ: BUNDAN SONRAKİLERİ YAŞATIN
Baba Abdullah Kurdi, cenazeleri almak için geldiği Muğla Adli Tıp Kurumu'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Kobani'de berberlik yaptığını açıklayan Kurdi, savaş nedeniyle 4 yıl önce ailesi ile birlikte Türkiye'ye yerleştiğini söyledi. Bodrum'a 10 gün önce geldiğini açıklayan baba Abdullah Kurdi,
"Savaştan dolayı kaçıp geldiğimiz Türkiye'de, bütün dünyanın bizi görmesini ve duymasını istiyoruz. Ben böyle bir acı yaşadım. Biz sonraki insanların yaşamaması için bu açıklamayı yapıyorum. Ablam Kanada'da. Bu haberler çıktıktan sonra ablam Kanada'da televizyon programına katıldı. Kanada hükümetinden bu ülkeye gelebileceğim yönünde bir teklif aldım. Kanada'ya gidebileceğime dair bir teklifti bu. Ama bu saatten sonra gitmek istemiyorum. Cenazeleri Şanlıurfa Suruç ilçesi, oradan da Kobaniye götüreceğim. Ben de bundan sonra yaşamımı orada sürdüreceğim"
Bu arada cesetleri almak için Adli Tıp Kurumu'na 6 kişinin ailesi gelirken, geri kalan 6 kişinin aileleri bekleniyor.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
O çocukların babası konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN