Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı

İstanbul Beyoğlu Belediyesi, Fatih Projesi kapsamında Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi’nde öğrencilere tablet dağıttı. Öğrencilere tabletlerini hediye eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Dünya, alın terinden daha önemli olan akıl terinin olduğu döneme geldi” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Fatih Projesi" kapsamında Beyoğlu'nda bulunan Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'nde tablet dağıtım töreni düzenlendi. Beyoğlu'nda bulunan 5 lisede öğrenim gören öğrencilere "Fatih Projesi" kapsamında tabletleri dağıtıldı. Düzenlenen tablet dağıtım törenine Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıca da katıldı.
"FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYACAK"
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan eğitimde yeni bir dönemin başladığına dikkat çekerek, bu yeni dönemin bilgisayarlı bir dönem olduğunu belirtti. Demircan, "İşte bu çağ, bu bilim çağı, bu tabletli çağ Fatih Projesi'nde bize işin içerisinden anlatacağı o filmler var ya bize fırsat eşitliği sağlayacak. Yani özel kolejlerle, Ağrı'daki lise arasında fark minimuma düşecek. Ondan sonra üniversitedeki yarışta daha adil, daha adaletli bir düzen başlamış olacak. Dolayısıyla bundan dolayı bu yeni dönem gençlerimiz için fırsat eşitliği için çok mutlu oluyorum" şeklinde konuştu.
Yazılımın önemine dikkat çeken Demircan, "Bir yandan makineler olmaya, kazanlar dönmeye, arabalar yürümeye devam edecek. Ama onları yönetecek akıl, hata payını minimilize etmiş halde onları yönetecek. O da bu bilgisayarın içinde. Yani dünya nereye geldi. Alın terinden daha önemli olan akıl terinin olduğu döneme geldi" dedi. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere tabletleri dağıtıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN