Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm yolunda son kurban küçük Tuğçe

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Öğretmen Rasime Şeyhoğlu Sokak’ta son beş yıl içerisinde trafik kazasında hayatını kaybeden son kurban 12 yaşındaki Tuğçe Çetinkaya oldu. Acılı baba Selahattin Çetinkaya, ''Bu yolda ne trafik ışıkları, ne işareti ne de alınmış hiçbir önlem yok. Benim tek evladım gitti. Hızlı gelen şoför benim kızımı öldürdü, ama tutuklanmadı, dışarıda. Bu nasıl adalet? Daha burada kaç kişi ölmesi gerekiyor'' dedi.

Karabağlar'da adeta ölüm yoluna dönen Ali Fuat Eren Mahallesi Öğretmen Rasime Şeyhoğlu Sokak'ta son trafik kazası kurbanı 12 yaşındaki Tuğçe Çetinkaya oldu. 5 yıl içerisinde yaşanan 7'inci ölümlü kaza, geçtiğimiz 19 Temmuz günü, Öğretmen Rasime Şeyhoğlu Sokak numara 193 karşısında meydana geldi. Bu yıl 7. sınıfa geçen ve sınıfında birinci olan Tuğçe Çetinkaya, yolun karşısına geçmek istedi. Kaldırıma çıkmak üzereyken Uzundere yönünden Eski İzmir yönüne giden ve hızlı olduğu ileri sürülen Y.C.D. yönetimindeki 35 KAG 98 plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın şiddetiyle küçük Tuğçe, yaklaşık 20 metre havaya savrularak karşıdan gelen aracın üzerine düştü. Kaza sonrası ağır yaralanan Tuğçe Çetinkaya, ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerince ambulans ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedilen küçük Tuğçe, tedavi gördüğü hastanede 20 gün sonra yaşam savaşını kaybetti.

CİĞERİM GİTTİ
Tek evladını trafik kazasına kurban veren acılı baba Selahattin Çetinkaya, ''Benim çocuğum karşıdan geçerken, tam kaldırma çıkmak üzereyken hızla gelen araba çarpıyor. Kızım yaklaşık 20 metre havada uçup karşıdan gelen aracın üzerine düşüyor. Biz hastaneye götürdük çocuğumuzu, kızımla ilgilenirken trafik polisleri gelmiş benim çocuğumu suçlu çıkarıyor. Bu ne biçim kanundur ne biçim adalettir. Şoför fren yapmıyor direk gidiyor. Kaza yerinde de durmuyor ileri de duruyor. Karakola kaçıyor. Benim bir evladım vardı, ciğerimi aldılar benim. Karakola gidiyorum şikayet etmeye. Polisler 'şoför serbest dediler.' 'Neden serbest?' dedim. 'Savcı bırakmış' dediler. Ne biçim adalet bu'' dedi.

KAZADAN SONRA LEVHA ÖNLEMİ İDDİASI
Kızının kazada öldüğü yerin ölüm yolu olduğunu dile getiren gözü yaşlı baba Çetinkaya, ''Burada hiçbir trafik levhası ve ışıklandırması yok. Burası okul bölgesi ve ana cadde. Yaya geçidini kazadan sonra yaptılar buraya. Daha sonra buralara tabela asmışlar. Bir insanın canı bu kadar mı değersiz. Olaydan sonra mı bunlar yapılır? Burada 7 kişi öldü kazada. Geçen araçlarda son gaz gidiyorlar. Burası okul bölgesi hergün çocuklarımız yoldan geçiyor'' dedi.

3 YIL ÖNCE OĞLU KOLLARINDA ÖLDÜ
3 yıl önce yine aynı yerde bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki Kerim Tağan'ın babası Mükremin Tağan da, ''Benim oğlum da 2012 yılında yolun karşısına geçerken araba çarptı elimde öldü. Acımız dün gibi duruyor. Biz büyükler bile bu yolun karşısına zor geçiyoruz. Bu bölgeye trafik ışığı, rampa koymaları lazım. Burada son 5 yılda 7 kişi öldü, 10 kişi de kaza sonrası sakat kaldı.Yetkililerden çözüm bekliyoruz'' dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm yolunda son kurban küçük Tuğçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN