Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs şoförlerinden Atatürk'e saygı

Afyonkarahisar’da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförleri, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında sirenlerin çalması ile birlikte araçlarını yolun sağ tarafına çekerek saygı duruşunda bulundular.

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar'da da çeşitli etkinliklerle anıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybettiği saat olan 09.05'te kentte sirenler çalınarak, ulu önder için saygı duruşunda bulunuldu. Sirenlerin çaldığı anda kentte adeta hayat dururken, büyük öndere saygısını gösterenler arasında otobüs şoförleri de yer aldı. Alışılmışın dışında bir şey yaşanarak özel halk otobüsü şoförleri içerisinde yolcuları bulunan otobüsleri yolun sağ tarafına çekerek Atatürk'e olan saygı, sevgi ve bağlılıklarını gösterdiler. Sirenler çaldığı anda kullandıkları otobüslerin kontaklarını kapatarak aşağı inen ve büyük önder için iki dakika saygı duruşunda bulunan otobüs şoförlerine o sırada yoldan geçmekte olan diğer araç sürücüleri de çaldıkları klaksonlar ile destek verdiler. Otobüslerde bulunan bazı yolcularında oturdukları koltuklardan kalkarak saygı duruşuna geçtikleri gözlendi. Kente merkez ve semtlerde yolcu taşımacılığı yapan yaklaşık 10 hattın şoförü yaptıkları bu hareketle herkesin takdirlerini kazandı.
Öte yandan, Afyon Ulaşım Anonim Şirketi hareket memuru Mehmet Can, şoförlerin saygı duruşuna geçmelerinin Atatürk'e olan saygının bir göstergesi olduğunu ifade etti. Can, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım'da iki dakikalarını onun için ayırdıklarını ve onunla her zaman gurur duyduklarını söyledi. Öte yandan, sirenlerin çaldığı anda bazı simitçi esnafı ve temizlik işçilerinin de saygı duruşuna geçtikleri gözlendi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs şoförlerinden Atatürk'e saygı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN