Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomobilin arkasına bağlanan çocuğu devlet aldı

Türkiye, öz annesi tarafından iple otomobilin arkasına bağlanıp sürüklenen 6 yaşındaki minik yavruyu konuşuyor... O büyük skandala Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı el attı... Çocuk, annesinden alındı, yetiştirme yurduna yerleştirildi... Hâkimse velayeti, babaya verdi.

Mahkeme Türkiye'yi şoka sokan ceza uygulaması sonrası çocuğun velayetini anneden aldı babasına verdi!

Tüm Türkiye 6 yaşındaki bu çocuğun dramını izledi. Annesi okula gitmek istemeyen miniği ceza olarak arabasının arkasına bağlamıştı.

Olayı duyan baba hemen karakola gelerek çocuğuna sahip çıkmıştı.

Öfkeli anne gözaltına alınan ifadesinin ardından serbest bırakılırken çocuk da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından korumaya alındı.

Konuyu yakından takip eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da yaşananlara tepki gösterdi:

Arkadaşlar bu annenin yaptığı kesinlikle çok yanlış. Kesinlikle tasvip edilecek bir şey değil bu annenin eline bu çocuğun bırakılmasını doğru bulmuyoruz

Baba Umut Kurt ise velayeti annesinde bulunan çocuğunun velayetini almak için dilekçe verdi. Dilekçeyi değerlendiren aile hâkimi, çocuğun velayetinin geçici olarak babaya verilmesine hükmetti.

Şok görüntülerden geriye kalan bir de teselli var. Baba Umut Kurt, 6 yaşındaki oğlunun olanları ve çocuk yurdu sürecini oyun olarak gördüğünü söyledi:

O yaşananları bir oyun ve annesinin ona sert bir tavrı diye biliyor ve yurdu devletin ona verdiği bir ödül olarak otel olarak düşünüyor ve tadını çıkarıyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobilin arkasına bağlanan çocuğu devlet aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN