Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Özel Güvenlik Bölgesi'ne hendek kazılıyor

Kilis’te, Türkiye-Suriye sınırına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde iş makineleri hendek eşerken, bu bölgeye vatandaşlar tarlalarında çalışmak için özel izin kağıdı alarak giriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Türkiye-Suriye sınırında tedbirleri attırırken, Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerdeki arazilere vatandaşların girmesine izin verilmiyor. Bu bölgede tarlası olan vatandaşlar, Hudut Karakollarından günü birlik arazilerine giriş çıkış yapabilmek için izin kağıdı alıyor. Vatandaşlara, izin kağıdı alan kişiler dışında kimsenin tarlalarına girmemeleri, Suriyeliler başta olmak üzere tarla sahibi ve yakınları dışında kimsenin çalıştırılmaması yönünde telkinlerde bulunulduğu öğrenildi.
TSK, sınır hattında kritik bölgelere tank ve zırhlı araç kaydırırken, 24 saat esasına göre askerler zırhlı araçlar ile devriye geziyor. Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde iş makineleri hendek eşiliyor. Sınır hattında askerler bir yandan hendek eşerken, bir yandan da askeri birinci derece sınır hattında da yol çalışmaları yapıyor.
Kilis Valiliği tarafından 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince Öncü Hudut Karakolu ile İnanlı Hudut Karakolu arasında kalan bölge, Darmık Hudut Karakolu ile Çerçili Hudut Karakolu arasında kalan bölge, Gaziantep- Kilis il Sınırı (Çangallı) - Dağ Hudut Karakolu ve Dağ Hudut karakolu ile Çobanbey Hudut Karakolu arasında kalan bölgelerde 30 Temmuz 2015 günü saat 13.00 'den başlayıp, 5 Ağustos 2015 günü saat 13.00' de bitecek şekilde 7 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmişti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
'Özel Güvenlik Bölgesi'ne hendek kazılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN