Parçalara ayrılan uçak restoran olacak

Özel bir havayolu firmasına ait yolcu uçağı gökyüzünde geçen 25 yılın ardından emekli edilerek, restoran olarak hizmet etmek için parçalara ayrıldı. Toplam 8 parçaya ayrılan uçak, TIR dorselerine yüklenerek Balıkesir’e yola çıktı.

Özel bir havayolu firmasına ait Airbus A340 tipi yolcu uçağı gökyüzünde geçen toplam 25 yılın ardından bir süre önce emekli edildi. Bunun üzerine özel bir havayolu firması emekli edilen uçağı parçalara ayırarak Edremit Kocaseyit Havalimanı'nı girişinde bulunan bir alanda restoran olarak kullanma fikrini ortaya attı. Bunun üzerine A340 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'nda 8 parçaya ayrılarak TIR dorselerine yüklendi. TIR dorselerine yüklenen uçak, restoran olarak hizmet vermek için Balıkesir Edremit Kocaseyit Havalimanı'na doğru yola çıktı.
Balıkesir'e yola çıkmadan önce uçağın parçalanmasının bir ay sürdüğü öğrenilirken, uçağın karayoluyla Edremit Kocaseyit Havalimanı'na ulaşmasının üç gün süreceği ifade edildi. Üç günlük yolculuğun ardından Edremit'e ulaşacak olan uçağın burada tekrar birleştirilerek havalimanı girişinde bulunan boş bir alanda restoran olarak hizmet vereceği belirtildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Parçalara ayrılan uçak restoran olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN