Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pil yutan küçük kız, kurtarıldı

Şanlıurfa’da 3 yaşındaki Esma Demirtaş, evde oynarken saat pili yuttu. Aşırı ateş ve iştahsızlık gibi rahatsızlıklardan hastaneye götürülen küçük Esma’nın, boğazında saat pil tespit edildi. Esma 8 günlük tedaviden sonra yeniden yaşama döndürüldü.

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde yaşayan Esma Demirtaş evde oynarken, televizyon kumandası pilini yuttu. Küçük esma ateşlenme ve iştahsızlık şikayeti ile Harran Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada boğazında metal bir cisim tespit edilen Esma, Şanlıurfa il merkezindeki Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yapılan tetkiklerde yemek borusunda kumanda pili tespit edilen Esma hastaneye yatırıldı. Yemek borusunun parçalandığı belirlenen Esma, 6 gün yoğun bakım 2 günde klinikte olmak üzere toplam 8 gün süren tedavinin ardından yeniden sağlığına kavuştu. 3 gün boğazında pille yaşayan ve ölüm tehlikesi yaşayan Esma, ailesinin onayıyla Op. Dr. Mehmet Emin Balcıoğlu tarafından ameliyata alındı. Boğazındaki pil, yapılan endoskopik müdahaleyle midesine düşürülen minik Esma, delinen yemek borusu ve akciğer zarlarının yırtılması sonucu bir süre sıvıyla beslendi. Esma'nın yuttuğu pil ise doğal yollarda vücudundan çıkarıldı. Küçük kızlarının ölümden dönmesinin mutluluğunu yaşayan baba Hasan Demirtaş, kızının hastalandığı haberini aldığında il dışında olduğunu belirterek, çocuğunun oynarken kumanda pili yuttuğunu ifade etti. Baba Demirteş, hastane çalışanlarına ve doktorlarına teşekkür etti.
Başarılı tedavi yöntemini gerçekleştiren Op. Dr. Mehmet Emin Balcıoğlu ise gerçekleştirilen tedavi yöntemi ile ilgili bilgi vererek, daha önce şahit olduğu benzer vakalarda hastaların yaşamını yitirdiğini ifade etti. Balcıoğlu, kendilerinin karşılaştığı ikinci hastanın da başarıyla yaşama döndürüldü.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Pil yutan küçük kız, kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN