Pirinç tanelerine Kur'an-ı Kerim'i yazıyor

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli hat sanatçısı, mesleğini sürdürdüğü Mardin'de pirinç tanesine İhlas ve Fatiha başta olmak üzere kısa sureleri yazıyor.

Suriye'de devam eden iç savaştan kaçarak Mardin'e gelen Suriyeli hat sanatçısının marifeti görenleri hayrete düşürüyor. Pirinç ve makarna tanesine yazı ve resim yapan 20 yaşındaki Suriyeli hat sanatçı Munzer Mahmut, Nas, Fatiha veya başka bir kısa surenin tamamını pirinç tanesine yazabiliyor.
Suriye'den anne ve babasıyla Mardin'e gelen Mahmut (20), Şam'da öğrendiği mesleğini, Cumhuriyet Meydanı'nda kiraladığı bir dükkanda ekmek parası için sürdürmeye çalıştığını ve bu şekilde geçimini sağladığını söyledi.
Şişede kum sanatını Şam'da öğrendiğini ifade eden Mahmut, 2 yıl içinde öğrendiği bu mesleğini geldiği Mardin'de de devam ettirdiğini kaydetti. Mahmut, "Bunun yanında birde pirinç ve makarna tanesine yazı yazıyoruz. İlk önce bir harf yazdım, ondan sonra bir isim, sonra iki isim derken şuan İhlas gibi kısa süreleri pirinç tanesine yazabiliyorum" dedi.
Türkçeyi de öğrenmeye başladığını aktaran Mahmut, böylece hem işini yapmaya devam ettiğini hem de başkasına muhtaç olmadan ailesine baktığını ifade etti. Mahmut, Mardinlilerin ilgisinden de memnun kaldığını sözlerine ekledi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Pirinç tanelerine Kur'an-ı Kerim'i yazıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN