Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK ve DAEŞ (IŞİD) operasyonlarında tutuklama

İstanbul'daki terör operasyonlarında gözaltına alınarak dün adliyeye çıkarılan 15 şüpheliden 3'ü DAEŞ (IŞİD), 2'si ise PKK üyeliğinden tutuklandı. 10 şüpheli serbest bırakıldı. DAEŞ üyeliğiyle suçlanıp tutuklanan 3 kişiden biri de, kendisini "İstanbul Emiri" olarak tanıttığı belirtilen Azerbaycanlı Abdullah Abdulaev.

15 KİŞİ ADLİYEYE SEVKEDİLDİ
Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 kişi ile DAEŞ üyeliği ile suçlanan 5 kişi dün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılık tarafından sorgulanan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 şüpheliden 8'i, IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

5 KİŞİ TUTUKLANDI
İstanbul 10.Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan ve PKK üyeliği ile suçlanan 8 şüpheliden 2'si "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklandı. Hakimlik, PKK üyeliğiyle suçlanan 6 şüpheli ise serbest bırakıldı. IŞİD üyeliği suçlamasıyla sevk edilen 5 kişiden, aralarında "DAEŞ'in İstanbul Emiri" olduğu öne sürülen Abdullah Abdullayev'in de bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Hakimlik 2 kişiyi de serbest bıraktı.

7 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamında hafta sonundan itibaren Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen 31 kişiden IŞİD'in Türkiye'deki en önemli ismi olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod isimli Halis Bayuncuk'un da bulunduğu 4 kişi DAEŞ, 3 kişi ise PKK'ya üyelik" suçlamasıyla tutuklanmıştı.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK ve DAEŞ (IŞİD) operasyonlarında tutuklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN