Polis barikatını fırsata çevirdiler

22.09.2015 | 14:33

Muş’un Malazgirt ilçesinde Kurban Bayramı öncesi tezgah açan seyyar satıcılar, ilçe merkezine güvenlik amacıyla kurulan polis barikatlarını vitrin olarak kullanıyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün güvenliği sağlamak amacıyla müdürlük etrafına kurduğu barikatlara seyyar satıcılar ürünlerini asarak müşteri bekliyor. Kurban Bayramı nedeniyle çarşı merkezindeki esnaflar ve işportacılar, birçok yere kurdukları seyyar tezgâhlarda bayramlık şeker, giyim ve ayakkabı satış yaparken, vatandaşlar da bayram hazırlıklarını buralardan temin etmeye çalışıyor. Bazı seyyar satıcılar da güvenlik amacıyla kurulan barikatlara ürünlerini asarak müşterilerini bekliyor.
Kurban Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle kısa süreli de olsa çarşı merkezinde seyyar tezgah kurarak satış yapmaya çalıştıklarını belirten satıcılar, "Zaten ilçemizde işler çok durgun. Birçoğumuz iflasın eşiğindeyiz" dediler.
Ürünlerini güvenlik amacıyla kurulan polis barikatlarına asarak sergileyen esnaflar, "Bu barikatlar bizim için tezgâh görevini görüyor. Ürünlerimizi gören vatandaşlar gelip fiyatlarını soruyor veya alıyor" ifadelerini kullandılar.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN