Polis denizden boğa kurtardı

17.09.2015 | 13:00

Samsun limanından kaçan ve denizin yaklaşık 4 mil açığında balıkçılar tarafından fark edilen büyükbaş hayvan, deniz polisinin operasyonu ile canlı olarak kurtarıldı.

Yurt dışından Kurban Bayramı dolayısıyla Ro-Ro gemisiyle Samsun Limanı'na getirilen büyükbaş hayvanlardan biri limandan kaçarak denize atladı. 4 mil açıkta balıkçılar denizin içinde büyükbaş hayvanı fark ederek durumu Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Sualtı Grup Amirliği'ne haber verdi.
Deniz polisi botla, 4 mil açıkta denizde bulunan büyükbaş hayvanın yardımına yetişti. Boynuna can yeleği takılıp iple sahile çekilmek istenilen büyükbaş hayvan, polislere zor anlar yaşattı. Hayvanı canlı olarak sahile çıkarmak için büyük gayret saf eden deniz polisi saat 07.30'da başladığı kurtarma operasyonunu 3 saat sürdü. Saat 10.30 sıralarında İlkadım ilçesi Mert Plajı'na botla çekilen büyükbaş hayvan, karaya çıkarılacağı sırada da polislere zor anlar yaşattı. Güçlükle karaya çıkartılan hayvan taşkınlığını sürdürünce, sahibine teslim edilinceye kadar ayakları bağlanmak zorunda kaldı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN