Polisler, öğrencileri hediyelerle karşıladı

28.09.2015 | 17:05

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, üniversiteye gelen öğrencileri şehirlerarası otogarda karşılayarak, çeşitli hediyeler verdi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü'nün üniversite öğrencileri için hayata geçirdiği 'İlk Adımda Dost Eli' projesinin startını verdi. Polis ekipleri, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Muş Alparslan Üniversitesi'ne kayıt yaptıran ve eğitimleri için kente gelen öğrencileri şehirlerarası otogarda çadır kurarak karşıladı.
Özellikle Muş'a ilk defa gelen üniversitelileri çadıra davet ederek bilgilendiren İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve diğer şube ekipleri, şehir ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilerin kendilerini her zaman güvende hissetmesi tavsiyelerinde bulunan emniyet yetkilileri, Muş ile ilgili kalem, çanta, şehrin turistik ve kültürel, ulaşım ve buna benzer bilgilerin yer aldığı çeşitli hediyeler verdiler.
'İlk Adımda Dost Eli' sloganının üzerinde bulunduğu öğrenci danışma masasına gelen üniversiteli öğrenciler ise, çok mutlu olduklarını belirttiler. Muş'a ayak basar basmaz emniyet yetkililerinin kendilerini sıcak bir şekilde karşılamasına sevindiklerini belirten Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü öğrencisi Metin Köse, "Gerçekten güzel duygu dolu anlar yaşadık, arkadaşlarla beraber ve bunları da hediye olarak aldık. Gerçekten çok güzel stant yapmışlar, teşekkür ediyoruz. Gerçekten hoşumuza gitti, görür görmez zaten davet ettiler. Yani güzel oldu, duygulandık" dedi.
Diyarbakır'dan Muş'a geldiğini ve emniyet yetkililerinin kendilerini karşılayarak hediyeler verdiğini kaydeden Onur Yavuz isimli öğrenci ise, "Trafik hizmetleri bölümünde okuyorum, buraya adım atar atmaz kampuse gidip kaydımı yaptırdım. Tekrar emniyet müdürlüğümüzün açtığı standa geldik, gayet güzel ve başarılı olmuş. Bize Muş'un tanıtımını yapmak amacıyla kataloglar basılmış ve aynı zamanda bize güzel hediyeler verdiler" şeklinde konuştu.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN