Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten kurban satıcılarına çok önemli uyarı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, kurban satıcılarını sahte para dolandırıcılık yankesicilik olaylarına karşı uyardı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, kurban satış alanlarında yaşanabilecek dolandırıcılık, hayvan hırsızlığı, sahte para gibi olaylara karşı kurban satıcılarını uyardı. Kurban Bayramı'na kadar İstanbul'daki tüm kurban satış alanlarını gezerek çalışma yapacak olan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin ilk adresi Ataşehir'de kurulan en büyük kurban pazarı olan Ferhatpaşa Kurban Pazarı oldu.


Polis ekipleri, tek tek ziyaret ettikleri kurban satıcılarını dolandırıcılık, sahte para, hayvan hırsızlığı ve kurban satışı esnasında yaşanabilecek olaylara karşı uyardı. Polis ekipleri sahte paraya karşı gerçek para ile sahte paranın tüm özelliklerini satıcılara detaylı bir şekilde anlattı. Kurban satıcılarının bir vatandaşla ilgilenirken başka vatandaşla ilgilenmemesini isteyen polis ekipleri satıcıların kalabalık vatandaş gruplarına ve pazarın kalabalık olduğu anlara dikkat etmesini istedi. Vatandaşların herhangi bir olumsuzluk ve şüphe halinde 155 Polis İmdat Hattı'nı arayabileceklerini ifade eden polis ekipleri yanlarında getirdikleri broşürleri kurban satıcılarına verdi.


Yapılan uygulamadan mutlu olduklarını ifade eden kurban satıcısı Murat Eroğlu, "İnşallah öyle bir şeyle karşılaşmayız. Umarım kimseye rastlamaz. Daha önce bir kez karşılaştım. 100, 100 olmak üzere 200 lira verdiler. Bankaya gidince sahte olduğunu öğrendim. Önlemlerimizi daha iyi alacağız" dedi.Kurban satıcısı Ziya Eroğlu da yapılan uygulamayla ilgili olarak, "Bizleri uyandırdılar bilgilendirdiler. Daha dikkatli olacağız. İnşallah böyle bir şeyle karşılaşıp mağdur olmayız. Buralara zorluklarla geliyoruz" diye konuştu.Kurban satıcısı Necmettin Öztürk de, "Sahte para oluyor, pazarlık esnasında vatandaş müşteri gibi gelip cepçilik yapıyor. Her şeyle insanlar karşılaşıyor" dedi.


Polis ekiplerinin bugün başlattığı uygulama kapsamında Kurban Bayramı'na kadar tüm ilçelerdeki kurban satış alanları gezilerek kurban satıcıları bilgilendirilecek.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten kurban satıcılarına çok önemli uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN