Polisten telefon dolandırıcılarıyla klipli mücadele

Bursa'da polis, kendisini hakim, savcı ve polis olarak tanıtarak binlerce kişiyi dolandıranlara karşı vatandaşları uyarmak için şarkı besteletti. Söz ve müzikleri Aslı Aker Yavuz tarafından yapılan 'Kanma sen buna' besteye polis, kendilerinin oynadıkları bir de klip çekti. Radyo ve televizyonlarda kamu spotu olarak kullanılacak klipte mekan olarak polislerin evleri ve banka olarak da Pasaport Şube Müdürlüğü kullanıldı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü kendilerini, "hakim", "savcı" ve "polis" olarak tanıtarak telefon ile konuştukları çok sayıda kişiyi mağdur eden dolandırıcılara karşı vatandaşları uyarmak için şarkı besteletti. Söz ve müzikleri Konservatuar eğitimi alan Aslı Aker Yavuz, tarafından yapılan ?Kanma sen bunaö isimli şarkıya polis kendilerinin rol aldığı bir de klip çekti. Klipte polisler mekan olarak kendi evlerinini banka olarakta Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Pasaport Şubesi'ni kullandı.
Radyo ve televizyonlarda kamu spotu olarak kullanılacak klibi hazırlayan Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Murat Halis, ?Son dönemde artan dolandırıcılık olaylarını engellemek için vatandaşları daha fazla nasıl uyarabiliriz diye düşündük. Sonunda konuyla ilgili olarak, vatandaşlarımızın görünce ilgiyle seyredebileceği şarkı bes teleyip bunun klibini çekmek aklımıza geldi. Besteyi, Konservatuar eğitimi alan Aslı Aker'e rica ettik. O da 'Kanma sen buna' adını verdiği eseri kaleme aldı. Çekilecek klipte ise arkadaşlarımız rol almak istedi. Klipte ev olarak memur arkadaşlarımızın kaldığı konutları kullandık: Banka olarak ta Pasaport Şubesi'ni değerlendirdik. Çokta güzel oldu. 'Kanma Sen Buna' isimli beste ve klip önümüzdeki günlerde televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yer alacak" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten telefon dolandırıcılarıyla klipli mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN