Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Dr. Şimşirgil ''Diziler ahlakımızı bozmak için çekiliyor''

Ahlakı yok olan milletlerin tehlikede olduğunu belirten Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, "Bütün diziler ahlakımızı bozmak için çevriliyor ve hepimiz bunları izliyoruz" dedi.

Türkiye Genç Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bursa Şubesi (Genç TÜMSİAD), Fikir Atölyesi Projesi kapsamında, Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ile söyleşi gerçekleştirdi. Çekirge'deki TÜMSİAD Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen söyleşiye işadamları ve vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.
Prof Şimşirgil, "Osmanlı Dönemindeki Ticari Ahlak" konulu programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir milleti yıkmanın onun ahlakını bozmakla başlayacağını belirten Prof Şimşirgil, "Şehirlerde bir dış sur vardır, bir de iç kale vardır. Dıştaki sur bir defa aşılınca, iç kalenin alınmadığını kolay kolay görmedim. İşte; en dıştaki sur edep ve ahlak surudur. "O edep suru yıkıldığından itibaren tehlikedeyiz" demektir. Birinci suru yıktılarsa artık tehlike başlamıştır. Şu televizyondaki bütün diziler, edebimizi ve ahlakımızı yıkmak için çevrilmiyor mu? Hangi dizide eşini aldatmayan insanlar var. Hem de kimlerle aldatıyorlar. Ve biz her gece bunları izliyoruz. 2 aylık çocuktan, ölüm döşeğindeki adama kadar hepimiz bunları izliyoruz. Bunları izleyen çocuğa ben üniversitede ne verebilirim. O yüzden hepimiz sacın üzerindeki adam gibi korkmamız lazım. Çoluk çocuğumuza sahip çıkıp iyi ahlaklı yetiştirmemiz lazım" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Şimşirgil ''Diziler ahlakımızı bozmak için çekiliyor''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN