Reyhanlı sınırının tamamı duvarla örülüyor

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde Türkiye Suriye sınırında duvar örme çalışması sürerken 3 yılda tüm sınır hattı beton bloklarla kapanacak.

Sınırlardan, yasa dışı geçişlerin önlenmesi amacıyla alınan önlemler çerçevesinde sınıra konulan beton blokların hazırlanması Reyhanlı'da devam ediyor. Geçen yıl ilçenin Beşaslan'da 2500 metre, Kuşaklı'da 1000 metre uzunluğundaki sınır hattına beton blok yerleştirildi. Beşaslan mahallesinden başlayan 2500 metrelik sınırın Yeşilce karakoluna kadar kısmında ise 2500 metrelik duvar örme çalışması yapılıyor.
Bunun yanında Bükülmez mahallesinden başlayan çalışmada 8 bin metre uzunluğunda yapılacak ve Oğulpınar mahallesine kadar sürecek olup 1000 metre duvar örülecek. Reyhanlı Antakya karayolu üzerinde çayırgah bölgesinde de sürecek.
Bu arada, Oğulpınar mahallesindeki sınır boyunda 4 kilometre Kavalcık mahallesinde 2 kilometre Cilvegözü sınır kapısı yolu üzerinde 2400 metre uzunluğunda kurşun geçirmez özelliği olan kum torbalı akardeon perde çekilmişti. Çalışmalar devam ederken 2-3 yılda 45 kilometrelik tüm sınır duvarla örülmüş olacak. Duvarda kullanılan blokların her biri 30 cm kalınlığında, 2 metre uzunluğunda, 3 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığında.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Reyhanlı sınırının tamamı duvarla örülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN