Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte hoca 110 bin TL'sini çarptı

İzmir’de yaşayan İmam H. E eşinin hastalığına çare aramak için gittiği ‘cinci hoca’ lakaplı kişi tarafından ‘Size koruma olarak dedeler vereceğim, hastalığınıza iyi gelecek” diyerek 110 bin lira dolandırıldı.

İzmir'in Menemen ilçesinde imamlık yapan 50 yaşındaki H.E., eşinin hastalığına çare aramak için gittiği 'cinci hoca' lakaplı kişinin kendisini dolandırdığını belirtti. 29 yıllık imam H.E, eşinin uzun süredir çektiği baş ağrısına doktorlara gitmelerine rağmen çare bulamadıklarını ve komşularının tavsiyesi üzerine "cinci hoca" lakaplı olduğu öğrenilen kişiye gitmeye karar verdiklerini ifade etti.
Şifa bulma umuduyla "hoca" denilen kişiye ulaştıklarını belirten H.E, "Hanımın bir baş ağrısı başladı. O kadar hastaneye gittik tahlillerde her şey temiz çıkıyor, fakat ağrı devam ediyordu. Komşuların tavsiyesiyle bu hocayı bulduk. Eşimin doğum tarihi, ismi, ana baba adını sordu ve gece bakıp ertesi gün cevap vereceğini söyledi. Ertesi gün akşam aradı ve 'Sizin hastanız benim hastam, bende şifa bulacak, 6 ay içerisinde anasından doğduğu gün gibi tertemiz olacak. Maliyeti de malzeme alacağım için 3 bin 750 lira'' dedi. Bende oraya buraya koşmaktan param kalmadığını ve tek sefere mahsus verebileceğimi, eğer böyle olmayacaksa da tedaviye hiç başlamamamız gerektiğini söyledim. O da benden bir daha para istemeyeceğini ifade etti" diye konuştu.
"YETER Kİ ONLAR İYİ OLSUN İSTEDİM"
İrtibat halinde oldukları Murat B.'nin bir gün kendilerine "kızın var mı?" diye sorduğunu ve kızının bir rahatsızlığından bahsettiğini aktaran H.E, şöyle konuştu: "Benim kızımın rahatsızlığından hiç haberim yoktu. E o da rahatsız onun içinde 9 bin 200 TL maliyet tutuyor' dedi. Bu esnada kızımı aradım ve o da 17 gündür karın ağrısı çektiğini söyledi.'Tamam kızım' dedim. Gittim bankadan para çektim ve verdim. Yeter ki onlar iyi olsun istedim."
Allah da onu yaksın. Başka bir şey demiyorum" diye konuştu.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte hoca 110 bin TL'sini çarptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN