Sahte parayı kalemler yakalayacak

19.09.2015 | 15:53

Giresun polisi yaklaşan kurban bayramı öncesi hayvan pazarlarını dolaşıp hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulunurken, esnaflara sahte para tespit eden kalem dağıttı.

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, pazarcı esnafını sahte paraya karşı dikkatli olmaları için uyardı. Vatandaşlar ile bire bir irtibata geçen ekipleri vatandaşa sahte paranın anlaşılması konusunda örnekleyerek gösterdi.
Kalemlerin dağıtımını bizzat gerçekleştiren Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, vatandaşlarımızın sahte paraya karşı duyarlı olmalarını bu tip durumlarda 155 'i aramaları gerektiğini belirtti. Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, "Kurban satışlarında ve kalabalık günlerde gayrı meşru insanların sahte paraya vatandaşlarımızı mağdur ettiğine dair bilgilerimiz ve takiplerimiz var. Bu nedenle de 1 yıl boyunca hayvan besleyip kurban bayramında karşılığını almak isteyen, alının terini kazanca çevirmek isteyen vatandaşlarımız mağdur olmasını istemiyoruz biz. Bu mağduriyetini giderilmesi için önleyici tedbir olarak Ziraat Bankamızın temin ettiği kalemleri de vatandaşlarımıza dağıttık ve onlara uygulamayı da gösterdik. Bu tip dolandırıcılık durumlarından vatandaşlarımızın durumu bizimle paylaşmasını rica ediyoruz" dedi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN