Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte polisler beraber namaz kıldıkları adamı dolandırdı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar birlikte Cuma namazı kıldıkları yaşlı adamın 25 bin lira tutarındaki parasını çaldı.

Öğretmen Evi'nden emekli olan altı çocuk sahibi Nevzat Çelik (65), kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından cep telefonundan arandı. Çelik'e çocuklarının isimlerinden kullandığı kırmızı bisikletine varana kadar her şeyi telefonda söyleyen dolandırıcılar, yaşlı adama banka hesabında bulunan parasının birisi tarafından ele geçirilmek istendiğini belirterek bu parayı Dolar'a çevirmesini istediler.
Nevzat Çelik, bankadaki hesabında bulunan yaklaşık 25 bin TL'yi dolandırıcıların isteği üzerine Dolara çevirip evde bekleyen eşi Nura Çelik'e (50) teslim etti.
Cuma namazı için camiye giden yaşlı adamı tekrar telefonla arayan sahte polisler, kendilerinin de namaz kılacağını söyleyerek Çelik ile beraber camide namaz kıldılar. Yaşlı adamın bankadan çektiği parayı evdeki eşine verdiğini öğrenen dolandırıcılar, bu defa eşi Nura Çelik'i ev telefonundan arayıp parayı hazır etmesini evden almaya geleceklerini söylediler. Eve gelen sahte polisler Nura Çelik'ten parayı istediler ancak yaşlı kadın eşi eve gelmeden parayı vermeyeceğini söyledi. Yaşlı kadın daha sonra eve gelen eşine parayı teslim etti. Nevzat Çelik ise bisiklete binerek kendisini evinin yakınında bekleyen dolandırıcılara parayı teslim etti. Parayı alan dolandırıcılar yaşlı adama eşi ile evinde beklemesini ve polislerin kendilerini 5 dakika sonra alıp ifade için karakola götüreceğini söyledi. Evde bekleyen yaşlı çift polislerin gelmemesi üzerine dolandırıldıklarını anladılar.
Kapıya dayanan ve kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcıların kendisine "Her gün şehit veriyoruz. O yüzden evinize sivil geldik. Bana burada her şey olabilir. Şehit olursam sorumlusu sensin" dediğini anlatan Nura Çelik, dolandırıcılara kaptırdıkları parayı kocasının Hacca gitmek için 30 yılda biriktirdiğini söyleyip beddua etti. Nasıl dolandırıldığını anlamadığını ve her şeyin bir anda yaşandığını kaydeden gözü yaşlı Nevzat Çelik ise kendisini dolandıranların yakalanmasını istedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte polisler beraber namaz kıldıkları adamı dolandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN