Sahte polisler güvenlik kamerasında

Iğdır Özgür Mahallesinde kimliğini kaybeden Pakizer Akbaş (45), isimli kadını telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan, ‘kimliğin ile suç işlendi’ diyen dolandırıcılar, 20 bin TL değerindeki kadının kızının nişanda takılan ziynet eşyaları ile sporcu oğlunun biriktirdiği altınları alarak kayıplara karıştılar. Dolandırıcıların bu olay esnasındaki görüntüleri ise bir işyerinin güvenlik kamarasına takıldı.

"KAYIP KİMLİĞİMİN BULUNDUĞU YERDE ALTIN ÇALINMIŞ DİYE ARADILAR"
Bir süre önce kimliği kaybettiğini anlatan Mağdur Pakizer Akbaş, kendisini telefonla arayarak, polis olduklarını, bulunan kimliğinin üzerinden kredi çekildiğini ve kimliğinin bulunduğu yerde altın çalındığı söyleyen kişiler tarafından dolandırıldığını söyledi. Akbaş, "Beni polis diye ardılar sık sık telsiz sesleri geliyordu. Bana, "Senin ismine suç işlenmiş, bu nedenle seni tutuklayacağız, mahkeme vereceğiz" dediler. Bende evet kimliğim kayboldu ama ki benim böyle işte alakam yoktur. Onlarda, "Ekip göndereceğiz, evini arayacağız, evde altın bara var mı diye bakacağız" dediler. Sonra eve 1 kişi geldi, beni tehdit ederek evi aradı" dedi.
"KARAKOLA GÖTÜRÜYORUZ DEDİKLERİ ALTINLARLA KAYIPLARA KARIŞTILAR"
Akbaş, "Evi arayan 1 kişi, "evde altın para var mı" diye sordu? Bende nişanlı kızımın birkaç altını var dedim. Bana, "Getir altınları bakayım, tutanağa alacağız" dedi. Bende vermek istemeyince; "Geri vereceğiz karakola götüreceğiz, yine sana teslim edeceğiz" dedi. Ben şüphelendim, dedim ki siz polis değilsiniz, siz insanları polis kılığına girip kandırıyorsunuz. "Bana kızarak; "Sen bir daha böyle bir şey söylersen seni tutuklarız. Sen nasıl devletin polisine böyle bir şey söylersin" dedi. Bende altınları korktuğum için verdim. Sonra ben telefonla aradım ama o daha kaçmıştı. Kızlarım geldi telefonla polisi aradık polis geldi ve dolandırıldığımız anladık. Nişanlı kızımın 2 tana takı seti, 13 tane Cumhuriyet altını, 1 tane yarım altınımı alıp kaçtılar, mağduruz bunların yakalanmasını istiyoruz" diye konuştu.
"POLİS OLARAK EVİ KONTROL GELDİLER ASKERLİK VE EVLENMEK İÇİN YAPTIĞIMIZ BİRİKİMİMİZ DOLANDIRDILAR"
Kadının oğlu Engin Akbaş da, annelerini polis olarak arayan kişiler tarafından dolandırıldıklarını söyledi. Akbaş, "Annemi arayan kişiler adresi sorunca annemde korkarak evin adresini vermiş. 2 kişi olduğunun tahmin ettiğimiz dolandırıcılardan sadece biri içeri girmiş. Polis olarak evi kontrol etmeye geldiklerini söylemiş. Polis gibi evi aramış, annemi tehdit ederek para ve altın sormuş. Annem de korkarak altınları çıkarmış vermiş. Arada cep telefonu ile polis telsiz çalarak kendine polis görüntüsü vermiş. Kendilerini gizli, polis olarak tanıtmış. Ben spor yapıyorum, babam vefat ettiğinden ailenin geçimini de ben sağlıyorum. Futboldan oynayarak, nişanlı kız kardeşimin düğünü için, askere gideceğim ve evleneceğim diye kullanmak için yaptığım birikimdir. Altın yaptım anneme verdim annemde sakladı başıma bu geldi. Çok mağduruz, 20 bin TL birikimimizdi, elimizde sadece o vardı, onu da dolandırdılar" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte polisler güvenlik kamerasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN