Sakallı diye Erbil'de tutsak alındı

Düğün parasını temin etmek için Kuzey Irak’ın Erbil şehrine giden 23 yaşındaki Yasin Abur, dönüş yolunda IŞİD mensubu olduğu gerekçesiyle Barzani güçleri tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.

İstanbul'da yaşayan ve 7 aydır evlat hasretiyle gözyaşı döken acılı aile ise oğullarının biran önce kurtulması için yetkililerden yardım bekliyor.
Oğlundan 4 ayır haber alamadıklarını belirten annesi Gönül ve babası Seyhan Abur, "Bu bayramı zehir gibi geçirdik. Bugüne kadar müracaat etmediğimiz yer kalmadı. Cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan oğlumuzu kurtarmalarını talep ediyoruz" diyerek gözyaşı döktü.

"SAKAL VE ŞALVARI VAR DİYE TUTUKLADILAR"
Erbil'e boyacı olarak gittiğini öğrenilen Abur'dan 4 aydır haber alamadıklarını belirten baba Seyhan Abur, "Oğlum Yasin Kuzey Irak'a çalışmaya gitti. 3 ay çalıştıktan sonra dönerken havaalanında Barzani'nin askerleri 'sakal ve şalvarı var' denilerek tutukladılar. Biz bunu 10 gün sonra öğrendik. Oğlumdan hariç 3 kişiye daha tutuklamışlar. O 3 kişi 50 gün hapis yattıktan sonra serbest bırakılmışlar. Oğlum ise 4 aydır ellerinde, 2 ay oğluma işkence yapmışlar. Yanından gelen arkadaşları anlattılar bize. Hangi örgüttensin diyerek işkence yapmışlar. Oğlum ise 'Benim örgütle işim olmaz, ben buraya düğün paramı kazanmak için geldim. İllegal yollardan da gelmedim, pasaportumla izinle geldim' demiş. Şimdi suçsuz olduğunu biraz kanaat getirmişler ama yine de bırakmıyorlar. 4 aydır çocuğumuza hasretiz. Buradan sayın cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza sesleniyorum; benim oğlumu bir an önce kurtarsınlar. Devletimizin kolu uzun, biz çok mağdur durumdayız. Devletimizin bütün kapılarını çaldık ama hiçbir sonuç alamadık" dedi.

"OĞLUMUN KURTULMASI İÇİN 30 BİN DOLAR İSTİYORLAR"
Anne Gönül Abur ise "Oğlumun oradan kurtarılması için 30 bin dolar para istiyorlar, avukat tutun diyorlar. Elde yok avuçta yok, kredilerle bu evimizi alabildik. Biz bu kadar parayı nasıl bulalım. Bayram bize zindan oldu. Ben çocuğumu istiyorum. Çocuğumun dönmesini bekliyorum. Gitmediğimiz çalmadığımız kapı kalmadı. Ama Başbakanımıza duyurmuyorlar, Cumhurbaşkanımıza duyurmuyorlar. 4 aydır çocuğum öldü mü kaldı mı haberimiz yok. Sesine hasret kaldım çocuğumun, çok özledim çocuğumu" diyerek gözyaşı döktü.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakallı diye Erbil'de tutsak alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN