Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyon boğa otomobil fiyatına satıldı

İzmir kurban pazarında 1 tonun üzerinde boğalar, ikinci el otomobil fiyatına müşteri buluyor. Kurbanlık hayvan satan esnaflar ise vatandaşlara, "Hafta sonu hayvan kalmaz” uyarısını yaptı.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık pazarlarında da hareketlilik artmaya başladı. İzmir'deki hayvan pazarında en çok dikkat çeken ise 1 tonun üzerindeki ağırlığıyla "Delibaş" isimli boğa oldu.

PAZAR HAREKETLİ, SATICILAR MEMNUN
Devasa cüssesi ile görenleri şaşırtan "Delibaş", ikinci el otomobil fiyatına alıcı buldu. Delibaş'ın sahibi Nusret Bolyurt, dev boğanın fiyatını 18 bin TL olarak belirledi. Alıcısı çıkan Delibaş yapılan pazarlık sonucu 14 bin TL'ye satıldı.
Erzurum Pasinler'den geldiklerini söyleyen Bolyurt, "49 hayvanın 39'unu sattık. Samsunlu arkadaşım 30 tane getirdi, 1 tane kaldı. Muşlu arkadaşım getirdi birkaç tane kaldı. Bu sene piyasa çok güzeldi. Her sene güzeldi ama bu sene daha güzeldi" dedi.
Pazarın en iri hayvanını sattığını söyleyen Bolyurt, "En güzel, en pahalı hayvanım buydu. 14 bin liraya sattık. Bu hayvan şampiyondur. Tüm çadırların en dolgun en ağır hayvanı budur. Bu hayvanı hep doğal besinlerle besledik, iğne falan yapmadık. Allah ne verdiyse o" diye konuştu.

"CUMARTESİ, PAZAR BİTER"
Bir başka çadırda ise yapılan pazarlık sonucu kurbanlık dana, kilosu 16 bin liradan alıcı buldu. Bu sene işlerin iyi olduğunu söylen kurbanlık esnafı Kazım Selvi, "Müşteriyi üzmüyoruz, 3-5 kuruş kazanıyoruz. Bu sene 32 hayvan getirdik, 18 tane sattık. Bayrama kadar bitmesini umuyoruz. Cumartesi, Pazar günü hayvan kalmaz zaten" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyon boğa otomobil fiyatına satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN