Şehit çocuklarına bilgisayar verildi

Muğla’daki 12 şehit yakınına bilgisayar ve tablet dağıtımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Halkbank’ın desteği ile Türkiye genelindeki şehit yakınlarına dağıtımı yapılan bilgisayarlardan Muğla’da 12 şehit yakınına bilgisayar verildi.

Menteşe Öğretmenevinde gerçekleşen bilgisayar ve tablet dağıtım törenine Vali Amir Çiçek, eşi Hülya Çiçek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak, Muğla Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gazi Topçu Binbaşı Sezai Kanlıyar, Halkbankası Müdiresi ile şehit yakınları katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Türkiye genelindeki şehit yakınlarına bilgisayar ve tablet dağıtımının gerçekleştiğini belirten Muğla Valisi Amir Çiçek: "Vatanımızın birliği, bayrağımızın dalgalanması için canla başla bölücü düşmanla mücadele eden, canını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimiz bizim için bu vatanın bir metrekaresini, bir santimini bölünmesini sağlamadı ise, bugün de aynı şekilde mücadele ediliyorsa biz şehitlerimize çok şey borçluyuz. Emanetlerini korumamız gerekiyor. Bu emanetlerinden en önemlisi, eşi çocuğu, anne babası ve yakınlarıdır. Diğer emaneti ise vatandır. Bu vatan bize şehitlerimiz tarafından bir bütün olarak bırakıldı. Biz de bu vatanı bir bütün olarak sahip çıkacağız. Bir başka emanet milletimizin birliğidir. Bu birliktelik içinde korumamız gereken emanetlerden birisi de bayrağımızın dalgalanması ve bağımsızlığımızdır. Bu emanetler sadece devletin kamu görevlilerine değil, 7'den 70'e hepimize bırakılan emanetlerdir. Bu emanetleri korurken yaşanan olaylar bizsi asla yıldırmıyor. Aynı kararlılıkla bu emanetleri korumaya devam ediyoruz. Şehitlerimizin bizlerden isteği birbirimize düşmememiz, kardeş kardeşe düşmememiz, birliğimizi beraberliğimizin her an daim olmasıdır. Nifak tohumları ekilmesine müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Emine hanımın himayelerinde Türkiye çapında şehit yakınlarımızın çocuklarına bilgisayar vererek, onların bilgi dünyalarını genişletmek, geleceği araştıran, yön veren bilin insanları yetişmesine, iyi ekonomist, iyi asker olmasını sağlayacak konularda emsal bir vesile olacak bilgisayarlar veriyoruz. Şehit yakınlarının bu bilgisayarlara ihtiyacı olduğu için vermiyoruz. Bu güzel bir örnektir, umarım bu güzel örnek vesile olur" dedi.
Muğla'da 12 şehit ailesine Halk Bankası sponsorluğunda alınan bilgisayar ve tabletler Vali Amir Çiçek, eşi Hülya Çiçek ve diğer protokol üyeleri tarafından şehit yakınlarına dağıtımı yapıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit çocuklarına bilgisayar verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN