Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Şehit olmak için Özel Harekat Polisi oldu"

Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan 24 yaşındaki özel harekat polisi Ömer Güney’in arkadaşı Alperen Keleş şehit polisin şehadeti çok istediğini ve en büyük arzusuna ulaştığını söyledi.

Dış görevlendirme ile gittiği Cizre'de PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan özel hareket polisi Ömer Güney'in arkadaşı Alperen Keleş ile 25 Ocak günü Whatsaap üzerinden yaptığı görüşme okuyanların yüreklerini dağlamıştı.
Konuşma sırasında Alperen Keleş gördüğü bir rüyayı şehit polis memuru Ömer Güney'e anlatırken Cizre'ye geldiğini, kendisini aradığı ve sonrasında bir kafeye geldiğini, orada bir masanın etrafında herkesin kendisini görmek için toplandığını ve orasının bir düğün masası olduğundan bahsediyor. Şehit olan özel harekat polisi Ömer Güney ise Keleş'e cevap vererek, "Kardeşimiz bizim düğünümüz şehadet şerbeti içtiğimiz gün, inşallah hayrolur kanka, garip ve güzel bir rüyaymış" demesi dikkat çekiyor. Arkadaşını şehit olduğunu haberini alan Alperen Keleş çocukluk arkadaşını karşılamak için havaalanına geldi.
"ŞEHADETİ ÇOK İSTEYEN BİRİSİYDİ"
Şehit polis ile ilkokuldan beri arkadaş olduklarını ve Cizre'ye gittiğinden beri telefonla sürekli görüştüklerini söyleyen Keleş," Kendisiyle uzun süredir irtibat halindeydim. Yüz yüze görüşmeyeli uzun zaman oldu. Fakat Cizre'ye göreve gittikten sonra hemen hemen her gün görüşüyorduk telefonla. Sürekli dualarımız onunlar beraberdi. Bu olayların etkisinde kalmış olmam gerekiyor ki bir gün rüyamda gördüm. Konuştuğumuzda kendisi şehadeti çok isteyen birisiydi bunu düğün günü olarak niteleyen birisiydi. Onun adına mutluluk verici bir şey. Milletimiz adına da bir yandan üzücü bir yandan sevindirici bir şey. Bugün Ömer şehit oldu. Yalnız Ömer gider, Mehmet gelir o gider Ahmet gelir. Biz hainlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bu vatanı böldürmeyeceğiz. Şehitlerimizi de asla unutmayacağız. Allah şehadetini kabul etsin. "dedi.
"ŞEHİT OLMAK İÇİN ÖZEL HAREKATÇI OLDU"
Şehitliği çok istediği için özel harekatçı olmayı tercih ettiğini söyleyen Keleş," İlk başta görev yeri İstanbul'du. Daha sonra özel harekatçı olmak isteyip geçiş yaptı. Muş'a gitti oradan özel görevlendirme ile Cizre'ye gitti. Şehit olmayı istiyordu istediğine ulaştı. Ben onun adına mutluyum kardeşimiz için, Ömer'imiz için mutluluk verici bir şey herkesin ulaşamayacağız bir mertebe."diye konuştu.
Şehit haberini aldıktan sonra inanamadığı ifade eden Keleş bölgedeki arkadaşını arayarak acı haberi öğrendiğini söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
"Şehit olmak için Özel Harekat Polisi oldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN