Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit Piyade Er Şahin Şimşek'in ailesi taziyeleri kabul ediyor

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde şehit olan Piyade Er Şahin Şimşek'in (20) ailesi Ankara'nın Polatlı İlçesinde bulunan evinde taziyeleri kabul etti. Dağlıca'da şehit olan Piyade Er Şahin Şimşek'in ailesi taziyeleri kabul ediyor.

Anne Ayşe Şimşek, Türkçe ve Kürtçe olarak acısını şöyle dile getirdi: "Ben ona canımı verdim. Vatan sağolsun. Benim kolumu kanadımı kırdı. Daha 4 aylık askerdi. Benim evladıma hainler kalleşlik ettiler. Kardeşi kardeşe düşürdüler."
Piyade Er Şahin Şimşek, ikindi namazına müteakip Ulu Camii'de kılınacak cenaze namazının ardından Polatlı Şehitler Mezarlığına defnedilecek.
Şimşek'in sosyal paylaşım sitesinden yaptığı paylaşım yürekleri dağlamıştı. Hasta Olduğu için operasyona katılamayan Şimşek, 16 askerin şehit olmasının ardından sosyal paylaşım sitesinden şu sözleri paylaşmıştı:
"06.09.2015 saat sabaha karşı 04.30... Koğuştaki birkaç tıkırtıyla uyandım. 3 gündür atlatamadığım gribin etkisi hala üzerimdeydi. Koldaki arkadaşlarım ben hastayım diye, beni yanlarında götürmek istemediler. O yüzden benden habersiz Dağlıca Karakolu'na çıkıp, PKK tarafından kapatılan Yüksekova-Hakkari Yolu'nu açacaklardı. Saat 05.10; kol çıkmak üzere. Gelmemi istemedikleri halde, kalkıp hazırlanışım, Kobra'nın yanına kadar gelişim, rahatsız etti hepsini. 'Sen hastasın gelme, silah kaydın var bugün burada kal' dedi Tilki. Israrımda diretmem üzerine komutanımın dudaklarından dökülen 4 kelime çınladı kulaklarımda. 'Sana emrediyorum; burada kalacaksın!' Saat 15.00... Dağlıca Karakolu'na baskın olduğu yönünde asparagas olmasını umduğumuz bir haber geldi. Saat 19.00... Dağlıca Karakolu ile irtibat kesildi." Ulaşamıyoruz. Arkadaşlarım ve komutanım telsize cevap vermiyor. 'Frekans ayarlı değildir' diye teselli umup yine de tedirgin bir şekilde haber bekliyorum. Saat 20.35... Dağlıca'dan şehit haberleri gelmeye başladı. Korkum; ekmeğimi, suyumu paylaştığım, bayat ekmeği 3 kişiyle yediğim, aynı golde beraber bağırdığım, aynı sigarayı içtiğim o güzel insanların beni terk etmeleri. Saat 22.40... Yan ranzada yatan Tilki, şehit! Alt ranzada yatan, botlarımı saklayan Hoca, şehit. Koğuşun en küçüğü Terliksi, şehit! 'Ula Ankaralı, alt devreler gelecek uşağım' diyen Laz er, şehit. Kol Komutanım Teğmen Kırgız yaralı! Yorganımı çekiştiren Kobracı Murat, şehit! Kardeşinin düğünü için gün sayan Arap Mert, şehit! Şahin grip, Şahin gidemedi, Şahin'in yası var bugün. Şahin yaralı..."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Piyade Er Şahin Şimşek'in ailesi taziyeleri kabul ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN