Şehrin göbeğinde akrobasi gösterisi yaptılar

Bisiklet akrobasi grubu “Samsun Extreme” üyeleri Samsun'un en işlek caddesinde yaptıkları akrobasi gösterisi ile nefes kestiler.

3 sene önce Recep Sarısoy tarafından toplanan grup, Samsun'daki yetenekli bisikletçiler, patenciler ve kaykaycılardan oluşuyor. Grubun kurucusu olan Recep Sarısoy ve arkadaşı Selim Okur, Samsun'un en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi'nde yere yatırdıkları arkadaşlarının üzerinden değişik gösteriler yapıyorlar. Bisikletçiler, yere yatırdıkları gencin üzerinden bisikletle geçerek ve bacaklarına koydukları balonu patlatarak seyircileri etkilemeyi başardılar. Ayıca Recep Sarısoy, bisikletini genelde ters binerek sürüyor. Direksiyona oturan Sarısoy, pedalları ayağıyla ters istikamete doğru çevirerek yoluna devam ediyor. Yıllardır bisiklet sürdüğünü belirten Selim Okur, yaptıkları gösterilerin amatörler tarafından denenmemesi gerektiğini, bu gösterilerin yapılması için senelerce uğraştıklarını belirtti.

"İNSANLARIN TEPKİSİNE RAĞMEN BU SPORU YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

İnsanların yaptıkları gösterileri anlamamasından şikayet eden grubun kurucusu Recep Sarısoy, "Bisiklet sürmeye 8 yaşımda başladım. 3 seneden beri akrobasi ile uğraşıyorum. Hata oranını yok denecek kadar aza düşürdük. Kimseyi ezmiyoruz, kimseyi sakatlamıyoruz. Artık bu konuda profesyonelleştik. Bize uygun her yerde gösterilerimizi yapmaya çalışıyoruz. İnsanların, engellerin, yüksekliklerin üzerinden atlıyoruz. İnsanların kültürü bu konuda henüz yeterli değil. Türkiye'de yaygın bir spor olmadığı için herkes bilinmiyor. Bu spora herkes değişik bakıyor. 'Yapmayın. Niye yapıyorsunuz? Bir yerinizi kıracaksınız' gibi tepkiler alıyoruz. Buna rağmen bu sporu yapmaya devam edeceğiz" dedi. Gösteriyi izleyen vatandaşlar da yapılan gösterinin heyecan verici ve zevkli bir gösteri olduğunu söyledi. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında gösterilerini sergileyen bisikletçiler, gösteriyi izleyenlerden büyük beğeni aldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehrin göbeğinde akrobasi gösterisi yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN