Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Selvi boylum al yazmalım'' gerçek oldu

Denizli’nin Honaz ilçesinde damat Osman Sarıçay, gelin arabası olarak Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın unutulmaz filmi ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filminde kullanılan aracın benzerini yaptı. Araca ‘Al Yazmalım’ yazdırıp Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın filmdeki fotoğrafını yapıştıran damat, eşini de alarak şehir turu yaptı.

"NEVLENİYORUZ ULENNNN"
Cengiz Aytmatov'un kitabından derlenen Selvi Boylum Al Yazmalım filmi 1978 yılında çekilmişti. Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın başrolde oynadığı film Türk Sineması'nın en iyi filmleri arasına girmişti. Bu filmden çok etkilenen Osman Sarıçay da gelin arabası olarak bu filmde kullanılan aracın benzerini yaptı. Honaz ilçesinde kuaförlük yapan Osman Sarıçay, bir akrabasından bulduğu aracı öncelikle kırmızıya boyadı. Aracın arkasına eşi Özlem ve kendisinin adını yazan Osman Sarıçay, ayrıca eski Türk filmlerine atıfta bulunarak 'Nevleniyoruz ulennnn' yazdı. Aracın ön kısmına Al Yazmalım yazıldığı görülürken, kamyonetin filmdeki araca çok benzemesi dikkat çekti.

KAMYON, GELİN ARABASI OLDU
Konvoyla eşini baba evinden almaya giden Osman Sarıçay, eşini evden çıkararak aracın önüne getirdi. Düğüne gelenler gelin arabası karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, bir çok kişi ilginç gelin arabasının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Osman- Özlem çifti de aileleriyle birlikte 'Al Yazmalım' yazan gelin arabasının önünde fotoğraf çektirdi. Genç çift daha sonra konvoya katılarak düğün salonuna doğru hareket etti.

YAŞASIN ESKİ AŞKLAR
Eski Türk filmlerini çok sevdiğini belirten damat Osman Sarıçay, ''Selvi boylum al yazmalım filminden yola çıktım. Biz Kadir İnanır-Türkan Şoray'larla büyüdük. Ben de etkilendiğim o filmden yola çıkarak böyle bir gelin arabası yaptım. Her şeyiyle kendim ilgilendim. Aracı boyadım. Kadir İnanır- Türkan Şoray fotoğrafını yapıştırdım. Al yazmalım yazdırdım. Çok güzel oldu. Yaşasın eski aşklar''dedi. Gelin Özlem Sarıçay ise, ''Çok farklı bir gelin arabası oldu. Çok güzel olmuş. Eşime teşekkür ederim. Gelin arabasının böyle olması beni şaşırttı. Herkese tavsiye edilir''dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
'Selvi boylum al yazmalım'' gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN