Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevdiği kız yüzünden öldürüldü

Nurullah Muhammed İdi’nin henüz 17 yaşındayken, sevdiği kızın babası ve amcası tarafından öldürülmesinin üzerinden 4 ay geçti. Baba A.T. müebbet hapis istemiyle tutuklu olarak yargılanırken, amca İ.T. hala aranıyor.

Genç Nurullah, Ağrı'dan hasta yeğenine yardım için geldiği İzmir'de bir yandan inşaatlarda çalışarak ayakta durmaya çalışmış, bu sırada da ilk aşkı ile tanışmıştı... Hülyalara dalan, gelecek hayalleri kuran Nurullah, daha hayatının ilk baharında ne olduğunu bile anlamadan, sevdiğinin yakınları tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Genç yaşta cinayete kurban giden İdi'nin Ağrı'da yaşayan ağabeyi Yunus İdi, "Ramazan Bayramı'ndan birkaç gün önce geleceğini söylemişti. O gelemedi ama cenazesi geldi" diyerek acısını dile getirdi.
Ağabeyin verdiği bilgiye göre; Nurullah Muhammed İdi (17), yeğeni hasta olduğu için ablasına yardım etmek amacıyla Ağrı'dan İzmir'e göç etti. Bir yandan ablasına yardımcı olurken bir yandan da inşaatlarda çalışan İdi, bu sırada genç bir kız ile arkadaşlık kurdu. İddiaya göre, 15 Haziran günü Kadifekale semti Aziziye Mahallesi 575 Sokak'ta meydana gelen olayda sevdiği kızın babası A.T. ve amcası İ.T.; Muhammet Nurullah İdi'yi görmeye geldi ve kızlarına bir daha yaklaşmamasını istedi. A.T. ve İ.T. ile İdi ve İdi'nin arkadaşı C.K. arasında çıkan tartışma kısa sürede bıçaklı kavgaya döndü. İdi göğsüne aldığı bıçak darbesi ile ağır yaralanırken, baba A.T. ise elinden ve sırtından yaralandı. Sağlık ekipleri, yaptıkları ilk müdahalenin ardından İdi'yi İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı, A.T. ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Muhammet Nurullah İdi, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olay yerinde bulunan İdi'nin arkadaşı C.K. ve hastaneden taburcu edilen baba A.T. polis tarafından gözaltına alındı. Olayın ardından kayıplara karışan amca İ.T. ise 4 ay geçmesine rağmen hala yakalanamadı. İdi'nin Ağrı'da yaşayan ağabeyi Yunus İdi, "Mahkeme devam ediyor. Baba müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanıyor ama amca hala bulunmadı. Olayın failinin bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

4 AYDIR YAKALANAMADI
Kardeşinin ve sevdiği kızın yaşının küçük olduğunu, aralarında ciddi bir şey geçmediğini söyleyen acılı ağabey, olayla ilgili şunları söyledi: "15 Haziran'da kardeşim herkesin gözü önünde bıçaklandı. Burada bir kızı sevmiş. İkisi de 16-17 yaşlarında. Aralarında bir şey de geçmemiş. Bunun için öldürüldü. Şuanda kızın babası cezaevinde. Amcası da 4 aydır yakalanamadı. Olay bir sitede gerçekleşiyor. Yaklaşık 20-30 kişi olaya şahit oluyor. Mahkemede kimse doğruyu da söylemiyor."

"HEM KENDİLERİNİ HEM BİZİ YAKTILAR"
Kardeşinin çok sakin biri olduğunu, sevdiği kızdan ise kendilerine hiç bahsetmediğini ifade eden İdi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kardeşim kız arkadaşını rahatsız etmemiş. Arkadaşlarmış. Rahatsız etmiş olsa ailesi ilk bize söyleyebilirdi ya da bunu hukuken çözmeye çalışabilirlerdi. Rahatsız etse önce polise gidebilirlerdi, ama kapıya geldikleri gibi vurmuşlar. Rahatsız etme durumu yok. Hem kendilerini, hem bizi yaktılar. Kardeşim Ramazan Bayramı'ndan birkaç gün önce geleceğini söylemişti. O gelemedi ama cenazesi geldi. Amcasının yakalanmasını istiyorum. Biz zarar gördük, başkaları görmesin."

FİRARİ SANIKLAR

İdi ailesinin avukatı Mehmet Harun Elçi, firari sanıklar hakkında şu ifadeleri kullandı: "Firari sanıklar bakımından yasal tanım Ceza Muhakemesi Kanununda yer almaktadır. Bu kapsamda "hakkındaki kovuşturmanın sonuçsuz kalmasını sağlamak amacıyla yurt içinde saklanan veya yabancı ülkede bulunan ve bu nedenle mahkeme tarafından kendisine ulaşılamayan kişiye 'kaçak' denir" şeklinde tanımlama yapılmıştır. Ülkemizde özellikle son dönemde sınır güvenliğinin zayıflaması ile birlikte yurt dışına çok sayıda kaçağın geçtiği de bilinmektedir. Bununla birlikte kaçakların yurt içinde de sahte kimlik ile dolaştıkları bilinmektedir. O halde kamu makamları ve emniyet teşkilatına düşen; ülke içinde ve bilhassa sınırlarda arama çalışmalarını artırmak ve sonuca etkili işlemler yapmasıdır. Kaçakların bulunması aynı zamanda kamu vicdanını rahatlatacak bir durum olacaktır."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevdiği kız yüzünden öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN