Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcaktan bunalan hayvanlar hortumla serinletildi

Denizli kent merkezinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, hayvanları da olumsuz etkiliyor. Büyükşehir Belediyesi Çamlık Hayvanat Bahçesi'nde sıcaktan bunalan hayvanlar, hortumla su tutularak serinletiliyor.

Denizli kent merkezi mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı gölgede 36 dereceyi aştı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, park ve bahçelerde ağaç altında güneşten korunmaya çalışıyor. Dondurma, soğuk su gibi yiyecek ve içeceklerle serinlemeye çalışıyor. İnsanlar kadar şanslı olamayan hayvanlar ise sıcaktan olumsuz etkileniyor.
Büyükşehir Belediyesi'nin Çamlık Mesireliğindeki hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar için görevliler, hortumla çare buldu. Sıcaktan bunalan hayvanlar, belli aralıklarla tutulan suyla serinledi. Hayvanat bahçesindeki görevliler, yüksek sıcaklığın insanlar kadar hayvanları da etkilediğini, günde iki kez hayvanları hortumla su tutarak serinlettiklerini, sıcaklığın durumuna göre sayıyı arttırdıklarını söyledi.
Öte yandan; sıcaktan bunalan sokak köpeklerinin ise süs havuzlarına girip serinlediği ve buradan su içerek susuzluklarını gidermeye çalıştığı görüldü.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcaktan bunalan hayvanlar hortumla serinletildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN