Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcaktan bunalan köpekler dondurmayla serinledi

Hava sıcaklığının 40 derece hissedildiği Fethiye’de aşırı sıcaklardan bunalan Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı'ndaki köpeklere bakıcılar tarafından dondurma yedirildi. Dondurma yiyip serinleyen köpeklere daha sonra duş aldırıldı.

Fethiye Belediyesi Havyan Barınağı'ndaki 150 köpek, barınağı ziyaret eden vatandaşların getirdikleri dondurma ile serinliyor. Hava sıcaklığının 39 derece ölçüldüğü Fethiye'de nem oranın yüzde 70'e ulaşmasıyla, hissedilen sıcaklık 40 dereceyi buldu. Fethiye Belediyesi Havyan Barınağı'ndaki 150 köpek sıcaktan olumsuz etkilendi. Sıcaktan bunalan yavru köpekler kendilerini bakıcılar tarafından oluşturulan içi su dolu leğenlere attılar. Leğenlere giremeyen bazı köpekler de bakıcılar tarafından yıkanarak serinletildi. Barınağı ziyaret eden vatandaşlar yanlarında getirdikleri dondurmaları köpeklerle paylaştı.
Dondurmaları köpeklere yediren bakıcılardan Gökçe Kaya, "Hayvan sever vatandaşlar köpeklere dondurma getiriyor. Köpekler dondurmayı çok seviyorlar. Her biri iştahlı iştahlı yiyor. Ayrıca hayvanlarımızı 1 saat aralıklarla yıkıyoruz. Yerleri kurutmuyoruz. Köpekler ayaklarından serinledikleri için yerleri sürekli ıslak tutuyoruz. Köpeklerimiz güneşin altında kalarak daha çok bunalmamaları için gölgelikler yaptık. Hayvanların bakımı burada çok iyi. Burada sıcakta kalmıyorlar. Bizde elimizden geldiğince hayvanlarımızı serinletiyoruz" dedi.
Hayvan Barınağı'na gelenlerin özellikle cins köpek istediğini de söyleyen Kaya, "Yavru köpekler ve cins köpekleri buraya gelenler alıyor. Bizim sıkıntımız büyük köpekler. Özellikle Golden cinsi köpekleri zamanında almışlar. Büyütmüşler. İlgilenemediklerinde de bize bırakıyorlar. Bu köpekler bir yer bulsalar çok mutlu olacaklar. Bu köpekler suyu çok seviyor" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcaktan bunalan köpekler dondurmayla serinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN