Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcaktan mağaralara sığındılar

Gaziantep kent merkezinde 45 dereceyi aşan sıcaklık, doğal mağaralarda 15 dereceye kadar düşünce, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Gaziantep'te, sıcaklıkların 45 dereceye kadar çıktığı bu günlerde, insanlar ya klimayla ya da bulduğu bir gölgelikte serinlemeye çalışıyor. Ancak Kaleoğlu Mağarası son günlerde herkesin uğrak yeri haline döndü. Sebebi ise sıcaklığın burada 15 dereceye kadar inmesi... İnsanlar dışarıdaki sıcaktan bunalınca kafe görevi de yapan Kaleoğlu Mağarasına gidip burada zaman geçirerek serinliyorlar.

"DIŞARISI SICAKLIKTAN KAVRULURKEN MAĞARANIN İÇİ 15 DERECE"
Kaleoğlu Mağarası'nın İşletmecisi Mehmet Kaleoğlu, "Kaleoğlu mağarası dünya harikası bir yer. İnsanların gelip burayı görmelerini istiyorum. Dışarısı sıcaktan kavrulurken içer de sıcaklık 15 ile 20 derece arasında değişiyor. İnsanlar geliyorlar, burada serinlemenin tadını çıkarıyorlar. Hemen hemen Gaziantep'teki bütün vatandaşlar buraya gelip memnun ayrılıyorlar" dedi.
Mağarayı gezmeye gelen turistler ise, "Bu yazın en sıcak günlerinden bir tanesi, Çünkü 'Mersin'den tut Gaziantep'e kadar sıcaklıklar 60 dereceye kadar çıkacak' dediler ama bu mağaranın içi çok serin, herkesin buraya gelmesini tavsiye ederim. Dışarıda 45 derece sıcaklık varken, mağaranın içindeki sıcaklık 20 derece ancak vardır. Güzel bir ortam, doğal bir ortam bu mağara el değmemiş gibi muhteşem bir güzellik" şeklinde konuştular.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcaktan mağaralara sığındılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN