Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siirt'te hasta yakınları kadın doktoru dövdü

Siirt Devlet Hastanesi’nde görevli kadın doktor, iki hasta yakını tarafından darp edildi. Sabah hastaneye gelerek durumu öğrenen sağlık çalışanları, bir saatlik iş bırakma eylemi yaparak olayı protesto etti.

Edinilen bilgilere göre, olay, Siirt Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. İddialara göre, hastanenin acil servisinde görevli Dr. Kübra Şeker, acil bir hastaya baktığı sırada, hastaneye A.Y. adlı bir kadın getirildi. Şeker, A.Y. adlı hastayı kadın doğum servisine yönlendirdi. Bunun üzerine sinirlenen yakınları H.Y. ve F.Y., hastalarına bakmadığı gerekçesiyle Şeker'i darp etti. Hastanenin güvenlik görevlilerinin devreye girmesi ile olay sona ererken, Şeker, söz konusu hasta yakınları hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Sabah hastaneye gelen ve olayı öğrenen sağlık çalışanları da, bir saatlik iş bırakma eylemi yaparak yaşananları protesto etti.

"SALDIRILAR BİZİ ENDİŞELENDİRİYOR"
Öte yandan, Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Siirt Şubesi öncülüğünde toplanan sendika üyeleri, son dönemde sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet olaylarına protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Hastane önünde yapılan açıklamada, sağlık çalışanları adına konuşan Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, artan saldırılar nedeniyle endişeli olduklarını kaydetti.

"CAYDIRICI CEZALAR GETİRİLMELİ"
Şırnak ve Diyarbakır'da sağlık çalışanlarının katledildiği saldırıları kınayan Eviz, şunları kaydetti: "Siirt Devlet hastanesi acil servisinde görevli hekim, hasta yakınlarının fiziki saldırısına maruz kalmıştır. Sağlık Bakanlığı'nın samimiyetle değerlendirme yapması gerekmektedir. Defalarca yapılan uyarılara rağmen yetkililerin her hangi bir önlem almadığı görülmektedir. Hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, ceza kanununda özel bir suç tipi olarak tanınmalı ve caydırıcı cezai yaptırıma bağlanmalıdır. Şırnak'ta yaşanan çatışmalarda nöbetten evine giderken yaşamını yitiren Eyüp Ergin'e, iki gün önce Diyarbakır Kulp-Lice yolunda yol kesme eyleminde hayatını kaybeden doktor Abdullah Biroğul'a Allah'tan rahmet diliyoruz. Mevcut şiddet olaylarının biran önce son bulmasını diliyoruz."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Siirt'te hasta yakınları kadın doktoru dövdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN