"Silopi PKK'lılardan temizlenmeden yasak kalkmayacak"

Kaymakamlık camilerden "Silopi PKK'lılardan temizlenmeden yasak kalkmayacak" anonsu yaptı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ilçedeki PKK'lıların tümünün etkisiz bırakılmadan sona erdirilmeyeceği açıklandı. Silopi Kaymakamlığı tarafından ilçede yapılan anonsta "ilçe bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmeden, terör bitmeden sokağa çıkma yasağı kaldırılmayacak" dedi.
Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir grup PKK'lı tarafından 5 Nisan'da polis aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 1 polis memurunun şehit olması ve 4 polis memurunun yaralanmasından sonra Kaymakamlık tarafından ilçe merkezinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. İlçenin Başak ve Barbaros mahallelerinde barikat kuran PKK'lılara yönelik asker ve polisler tarafından başlatılan ortak operasyonlarda 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Çatışmaların sona ermesi ve güvenliğin tekrar sağlanması ile birlikte Başak mahallesinde iş makinaları ile tehlike arz eden bazı bizanalar yıkılırken, Silopi Kaymakamlığı tarafından ise bu sabah cami hoparlörlerinden ilçede tek bir PKK'lı kalmayıncaya kadar sokağa çıkma yasağının devam edeceği duyuruldu.
Anonsta, "Silopi ilçemizde bütün terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlar devam edecektir. Bu süre içerisinde evlerinde terör örgütü mensubu bulunduran, yardım ve yataklık eden, evlerinde veya bahçelerinde terör örgütü mensuplarına ait silah, mühimmat, eşya, malzeme bulunduran, saklayan cezalandırılacaktır. İlçe bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmeden, terör bitmeden sokağa çıkma yasağı kaldırılmayacak. Tüm Silopi halkına duyurulur" denildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
"Silopi PKK'lılardan temizlenmeden yasak kalkmayacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN