Silopi teröristlerden temizlendi

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağının 28'inci gününde operasyonlar sürerken, Silopi ilçesini teröristlerden temizleyerek ilçeyi kontrollerine alan asker ve polis, 'Ez oğlum' türküsü eşliğinde caddelerde kontrollerini sürdürüyor.

Sokağa çıkma yasağının ardından operasyonların 28'inci gününde devam ettiği Silopi'de bugüne kadar toplam 122 terörist öldürülürken, ilçenin tamamı güvenlik güçlerinin kontrolüne geçti. Teröristlere büyük darbe vurarak ilçenin kontrolünü alan güvenlik güçleri, teröristlerin daha önce barındığı bölgeleri kontrol ederek olası mayın ve patlayıcıları aramaya başladı. İlçeyi teröristlerden temizleyerek güvenliği sağlayan güvenlik güçleri daha önce teröristlerin kullandığı mahallelerde cadde ve sokakları teker teker kontrol etmeye başladı.
"VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞLUM"
Güvenlik kuvvetlerinin kontrollerinde sanatçı Esat Kabaklı'nın 'Ez oğlum' olarak bilinen ve nakaratları arasında 'Vatanına göz dikeni ez oğlum. Dostun kim düşmanın kim sez oğlum. Tarihini şerefinle yaz oğlum. Yaz oğlum. Senden gider sonsuzluğa yol oğlum. Dört bir yana salmalısın kol oğlum. Ekmeğini aç olanla böl oğlum. Haram yeme, hak uğruna öl oğlum" türküsü çaldı. Caddelerde inceleme yaparken Esat Kabaklı'nın 'ez Oğlum' türküsünü dinleyen güvenlik kuvvetleri, cadde ve sokakları didik didik arayarak teröristlerden geriye kalabilecek pusu ve tehlikeleri bertaraf etti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Silopi teröristlerden temizlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN