Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şırnaklı köy korucuları ''Bu topraklarda terörü barındırmayacağız''

Şehit Aileleri Konfederasyonu Şırnak Şubesince, kentte görev yapan geçici köy korucularına yemek verildi. Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, demokratik tepkilerini 1 Kasım’da en güzel şekilde vereceklerini belirterek, “Terörü bu topraklarda barındırmayacağız” dedi.

Şehit Aileleri Konfederasyonu Şırnak Şubesi, geçici köy korucularına yemek verdi. Yemeğe, korucuların yanı sıra İl Valisi Ali İhsan Su, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen katıldı. Burada konuşan Sözen, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Ülkemizin bir gemi olduğunu düşünecek olursak. Hepimiz bu geminin içindeyiz. Bugün Suriyeli, Iraklı kardeşlerimiz bize sığındı. Allah'a çok şükür Osmanlı'nın son kalesi, ümmetin son kalesi olarak kucak açtık. Bizim sığınacak başka bir memleket, gidecek başka bir ülkemiz yok. Biz bundan dolayıdır ki, namaza durmuş gibi saflarımızı sık ve düzgün yapmalıyız. Aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermemek lazım. Bizim Kürt ya da Zaza halkı olarak, Arap halkı olarak birbirimizden ayrımız gayrımız yoktur. Bizim bugün haklarımızı savunduğunu iddia edenler en büyük zararı gene bize vermektedir. Bir olalım, beraber olalım, kardeş olalım. Allah'ın izniyle Şırnak güller bahçesine dönecek. Huzurlu bir kent olacak. Herkes işiyle gücüyle ilgilenecek. Terör olmayacak. Bize, 'Bu ülkeden defolup gideceksiniz' diyenlere, demokratik tepkimizi en güzel şekilde vereceğiz. Onları bu topraklarda Allah'ın izniyle barındırmayacağız."
Vali Ali İhsan Su ise, Türkiye'de huzuru bozmak, birliği, dirliği ve güvenliği ortadan kaldırmak isteyen teşebbüslere karşı hep birlikte olmaya devam edeceklerini belirterek, "Allah'ın izniyle ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen, huzurumuzu, birliğimizi, dirliğimizi bozmaya teşebbüs edenlerde milletimizin birlik ve beraberliği sayesinde bertaraf olacaktır" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnaklı köy korucuları ''Bu topraklarda terörü barındırmayacağız''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN