Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sobacıların yüzü güldü

Suriye sınırındaki savaş uçağı Türkiye tarafından düşürülen Rusya’nın doğalgazı kesme tehditi üzerine ise Gaziantep'te vatandaşlar, kömür, tezek ve odun sobalarına yöneliyor. İki ülke arasındaki yaşanan krizden talebin artmaya başladığı soba satıcılarının yüzü güldü.

Rusya ile Türkiye arasında çıkan uçak krizinin ardından, Rusya'nın Türkiye'ye sattığı doğalgazı kesme ihtimaline karşı vatandaşlar kendi önlemini kendi alıyor. Bu yıl şiddetli geçmesi beklenen kış aylarında ortada kalmak istemeyen vatandaşlar, mevcut kullandıkları dağalgazın kesilme ihtimali üzerine kömür, tezek yada odun soba satıcılarına akın ediyor. Vatandaşlar olası ısınma sorununu çözmek için doğalgaz gelmeden önce kullandıkları sobalara geri dönmeye başlıyor. Türkiye ve Rusya arasındaki krizden karlı çıkan Gaziantep'teki soba satıcıları,normalde bu ayda bitmesi gereken soba satışlarının, her geçen gün daha da artarak sürdüğünü kaydetti. Artan talepten memnuniyetini dile getiren soba satıcıları, "Çok şükür soba satışlarımız devam ediyor. son dönemlerde yaşananlar üzerine bize gelenler, kendi tedbirini kendi alıyor. Rusya'nın doğalgazı kesmesi bizim için hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Önceden doğalgaz mı vardı. Herkes tezek yakardı, kömür yakardı, odun yakardı. Doğal gaz sonradan çıktı. Doğalgaz olsa da olur, olmasa da olur. Vatandaşlar da Rusya'nın doğal gazı kesmesi ihtimaline karşı, gelip sobasını, borusunu, kömürünü alıyor. Ne olur, ne olmaz diye düşünüyor. Biz çok zor şartlarda bu vatanı kurtardık. Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu ülke tek vatan, tek millettir. İster doğalgazı kessinler, ister elektriği kessinler, hiç önemli değil. Bizim doğalgazımız sobamızdır, elektriğimiz barajlarımızdır. Normalde bu ay bitmesi gereken satışlarımız artarak devam ediyor" şeklinde konuştu.
"KİMSENİN GAZINA İHTİYACIMIZ YOK"
Soba almaya gelen Hüseyin Bacaksız, Rusya'nın doğalgazı kesme ihtimaline karşı soba satın aldığını ifade etti. normalde doğal gaz kullandığını belirten Bacaksız, "Kimsenin gazına, doğal gazına ihtiyacımız yoktur. Tedbiri sobayla alıyoruz. Gerekirse tezekte yakarız, meşalede yakarız. Bizim kimseye muhtaç değiliz. Rusya'nın doğal gazı kesmesi bizim için hiç problem olmaz. Biz her türlü tedbirimizi alıyoruz" dedi.
soba satıcıları da tedbiren soba alanlarda, tüm vatandaşları uyararak, şiddetli soğukların yaşandığı kış mevsiminde sıkıntı yaşanmaması için herkesin kendi tedbirini de almasını istedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Sobacıların yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN