Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokakta yaşayan kadın göz yaşlarına boğuldu

İstanbul Beyoğlu'nda sokakta yaşayan kimsesizlerin yardımına zabıta ekipleri koştu. Zabıta ekiplerini karşısında gören kimsesiz bir kadın, gözyaşlarına boğuldu. kar altında dondurucu soğuğa rağmen sokakta yaşamaya çalışan yaşlı kadın ile zabıta görevlisi arasında yaşanan diyalog duygusal anlara sebep oldu.

İlçeyi gezen zabıta ekipleri, sokakta yaşayan vatandaşları soğuktan korunmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) misafirhanelerine götürdü.
Beyoğlu Odakule'de battaniyeye sarılmış olarak sokakta kalan 19 yaşındaki bir kişiyi, zabıta ekipleri uyandırdı. Genci yerden kaldıran zabıta görevlisi "Gel yardımcı olalım" diyerek zabıta aracına bindirdi. Üşüdüğünü belirten genç, kalacağı misafirhaneye götürüldü.

BUZ GİBİ HAVADA SOKAKTA KALAN KADIN, GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Odakule içerisinde üşüyen bir kadının yardımına da yine zabıta ekipleri yetişti. 1 aydan beri sokakta yaşadığını belirten Ceyhan Kertiççi isimli kadın gözyaşlarına boğuldu. Zabıta görevlisinin "Biz seni sıcak yere götüreceğiz, sıcak yemek var. Dışarıda kalmayacaksın" sözleri üzerine kimsesiz kadın ağlayarak zabıta aracına bindi. Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan kadın, "Bir kadın acıdı bana, evine götürdü. İki gün kaldım, benden para istedi. Param yok dedim, çıktım oradan" dedi. İstanbul genelinde sokakta yaşayan kimsesizler, soğuk havalar geçinceye kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin belirlediği misafirhanesinde kalacak. Kimsesiz vatandaşlar burada yeme, içme ve her türlü ihtiyacını karşılayabilecek.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta yaşayan kadın göz yaşlarına boğuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN