Sokakta yatmakta direnen genç ekipleri uğraştırdı

Şişli'de soğuk havaya rağmen üzerine geçirdiği çuvallarla bir otobüs durağında yerde yatan genç, kendisini kapalı bir mekana götürmek isteyen belediye görevlilerine zor anlar yaşattı. Iraklı olduğu öğrenilen genç, uzun uğraşların ardından sağlık ekipleri tarafından kontrol için hastaneye götürüldü.

Şişli Mecidiyeköy'de bir otobüs durağında soğuk havaya rağmen üzerine geçirdiği çuvallarla yerde yatan bir genç, belediye ekiplerini harekete geçirdi. Daha önce de aynı yerde köpeğine sarılarak uyuduğu fotoğraf sosyal medyaya düşünce gündeme gelen genç kendisini kapalı bir mekana götürmek isteyen belediye ekiplerine zor anlar yaşattı. Iraklı olduğu öğrenilen genç, belediye ekiplerinin ısrarlarına rağmen bulunduğu yerden ayrılmak istemedi. Dondurucu soğukta yerde yatan genç, belediye ekipleri tarafından ikna edilemeyince olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetler Daire Başkanlığı görevlisi, durakta kalan genci bir türlü ikna edemediklerini belirterek, "Yaklaşık 15-20 gündür burada. Sabahları geliyor, akşamları Fulya'da kapalı bir alan var orada yatıyor. Betonun üstünde bu şekilde yatıyor. Dün gece burada değildi. Sürekli takip ediyoruz" diye konuştu.
"SOĞUĞA ALIŞTIM"
Üşümediğini belirten genç, hiçbir yere gitmek istemediğini ifade ederek, "Üşümüyorum, ben donmam. 3-4 gündür buradayım. Irak'tan 10 sene önce buraya geldim. Ben burada bu soğuğa alıştım" diye konuştu. Gencin sürekli durakta kaldığını ifade eden bir kadın ise, "Dün de böyleydi, sürekli burada kalıyor. Yazık, günah" dedi. Sürekli durakta kaldığı öğrenilen genç, olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ikna edilerek ambulansa bildirildi. Gencin, kontrol edilmek üzere hastaneye götürüldüğü öğrenildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta yatmakta direnen genç ekipleri uğraştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN